Sterylny opatrunek hydrożelowy Aqua-Gel, 12 cm x 12 cm

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: KIK GEL
    • Podmiot odpowiedzialny: KIK GEL - KIK MIROSLAW UJAZD ŚL.
    • Pozwolenie: CE*
od 0,50 zł do 7,52 zł
7,52 zł

Co to jest poziom odpłatności? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Przewlekłe owrzodzenia,
Epidermolysis bullosa

Działanie

Aqua-Gel ma zdolności absorpcyjne, pochłania wysięk z rany i zatrzymuje go wraz z bakteriami w swojej strukturze. Aqua-Gel jest elastyczny i umożliwia opatrywanie trudno dostępnych części ciała takich jak twarz i okolice stawów. Aqua-Gel jest przezroczysty, co umożliwia obserwacje powierzchni rany. Dzięki swoim właściwościom może być stosowany jako opatrunek wtórny dla wielu leków i preparatów umieszczanych bezpośrednio na ranę.
Unikalna struktura Aqua-Gel stanowi barierę dla bakterii z zewnątrz, jednocześnie umożliwia „oddychanie” rany. Wysoka zawartość wody w strukturze opatrunku sprawia, że Aqua-Gel ma działanie kojące w przypadku powierzchniowych oparzeń i obrzęków spowodowanych np. ukąszeniami owadów. Stosowanie opatrunku Aqua-Gel łagodzi także powstawanie blizn przerostowych.
Opatrunek jest hipoalergiczny – nie powoduje uczuleń. Opatrunek dobrze przylega do powierzchni rany, lecz nie przykleja się do niej, dzięki czemu jego zakładanie i zdejmowanie jest bezbolesne.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Aplikacja opatrunku

Opatrunek Aqua-Gel jest umieszczony w foremce, przykryty folią i hermetycznie zapakowany w foliową torebkę. Opatrunku nie należy używać, jeśli torebka jest otwarta lub uszkodzona. W celu wyjęcia opatrunku należy rozerwać górny zgrzew torebki, następnie trzymając za włókninę delikatnie wyjąć opatrunek z foremki wraz z folią przykrywającą, przyłożyć opatrunek do rany i usunąć z wierzchu folię.Przyklejona z wierzchu folia ułatwia wyjęcie Aqua-Gel, dlatego nie należy zdejmować jej przed wyjęciem opatrunku z foremki. Po aplikacji opatrunku Aqua-Gel na ranę należy zabezpieczyć go przylepcem włókninowym lub folią poliuretanową tak, by był on w całości przykryty wraz z marginesem skóry szerokości około 2 cm. W przypadku aplikowania Aqua-Gel na kończynie opatrunek można umocować za pomocą bandaża. Należy zawsze stosować opatrunki wielkości odpowiadającej rozmiarom rany. Pomimo tego, iż opatrunek jest elastyczny nie należy go rozciągać przy nakładaniu na ranę i uważać, aby przylegał do zdrowej skóry wokół rany.

Zmiana opatrunku

Zalecany czas opatrunku Aqua-Gel na ranie wynosi 48 godzin. Częstość zmiany opatrunku uzależniona jest od ilości wysięku wytwarzanego przez ranę. W przypadku powierzchownych ran o małym wysięku możliwe jest wydłużenie czasu pozostawania opatrunku na ranie. Aby zapobiec zbyt szybkiemu wysychaniu opatrunku można umieścić na jego zewnętrznej powierzchni warstwę gazy zwilżonej roztworem soli fizjologicznej. W sytuacji, gdy doszło już do wysuszenia opatrunku należy pokryć go kompresami z gazy namoczonej solą fizjologiczną, co spowoduje jego spęcznienie i ułatwi zdejmowania z rany. Przy zmianie opatrunku Aqua-Gel należy przepłukać ranę roztworem soli fizjologicznej lub preparatem przeznaczonym do dekontaminacji ran np. płynem Microdacyn. W zależności od rodzaju rany i etapu leczenia zmienia się stopień przylegania opatrunku Aqua-Gel do powierzchni skóry i rany.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.