Keto-Diastix, test paskowy do badania stężenia glukozy i ciał ketonowych (kwasu acetylooctowego) w moczu, 50 sztuk

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: BAYER
  • Podmiot odpowiedzialny: BAYER CONSUMER CARE AG
  • Pozwolenie: CE
od 5,27 zł do 17,56 zł
17,56 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Testy paskowe Keto-Diastix przeznaczone są do mierzenia poziomu glukozy i wykrywania ciał ketonowych w moczu. Paski polecane są do samodzielnego stosowania przez osoby chore na cukrzycę i jako sprzęt dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Uzyskane zabarwienie paska należy porównać ze wzornikiem barw na butelce, a niepokojący wynik skonsultować z lekarzem. 

Wskazania - test paskowy do wykrywania związków ketonowych i półilościowego oznaczania glukozy w moczu

Działanie

Paski Keto-Diastix są właściwe do badania glukozy i ketonów w moczu. Kwas acetylooctowy, określany częściej jako „ciała ketonowe”, może występować w moczu osób z cukrzycą. Pole testowe na pasku Keto-Diastix, po zanurzaniu w próbce moczu, zmienia kolor w zależności od ilości glukozy i ciał ketonowych w moczu.

Sposób przechowywania 30°C

Sposób użycia

PRZEPROWADZENIE TESTU:

Potrzebne materiały:

 • Testy paskowe Keto-Diastix

 • Minutnik lub zegarek (z możliwością pomiaru w sekundach)

 • Czysty, suchy, pojemnik

Krok 1. Pobrać świeżą próbkę moczu do czystego, suchego pojemniczka. (Można również wykonać badanie podsuwając końcówkę testu paskowego pod strumień świeżego moczu.)

Krok 2. Otworzyć buteleczkę i wyjąć jeden test paskowy. Niezwłocznie założyć zakrętkę i szczelnie zamknąć buteleczkę. Trzymać za plastikową końcówkę testu paskowego. NIE dotykać pola reakcyjnego testu paskowego.

Krok 3. Zanurzyć pole reakcyjne testu paskowego w moczu i natychmiast wyjąć. W trakcie wyjmowania w celu usunięcia nadmiaru moczu, otrzeć brzeg testu o krawędź pojemniczka z moczem. Można również przesunąć końcówkę testu paskowego pod strumień świeżego moczu.

Krok 4. Dokładnie po 15 sekundach od zwilżenia paska moczem odczytać zawartość ciał ketonowych, porównując kolor otrzymany na pasku z polami barwnymi umieszczonymi na butelce.

Krok 5. Dokładnie po 30 sekundach od zwilżenia paska moczem odczytać zawartość glukozy porównując kolor otrzymany na pasku z polami barwnymi umieszczonymi na butelce. UWAGA: Całkowity czas do odczytania wyników glukozy i ketonów wynosi łącznie 30 sekund. Zmiany koloru pol reakcyjnych powstałe po wskazanym czasie należy zignorować.

Krok 6. Zapisać wyniki obu badań. WAŻNE: Jeśli badanie wykaże średnią lub wysoką zawartość ciał ketonowych w moczu, należy skontaktować się z lekarzem.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.