Tanno-Hermal lotio, płyn, 100 g

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: HERMAL
    • Podmiot odpowiedzialny: BOOTS HEALTHCARE INTERNATIONAL
    • Pozwolenie: DOC*,CE

Produkt chwilowo niedostępny

Zapytaj o zamiennik
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Tanno-Hermal Lotio to płyn zawierający tlenek cynku i talk, oraz garbniki. Oprócz właściwości osuszających, które są podstawą działania garbnika syntetycznego, talku i tlenku cynku, tanina jest od stuleci znana jako środek służący do garbowania skóry. Również w medycynie skuteczność garbników syntetycznych znana jest od wieków. Drobne cząsteczki sproszkowanego talku i tlenku cynku potęgują działanie osuszające.
Tanina osuszając wydzielinę z rany formuje suchy strup, tworząc tym samym mechaniczno-fizyczną barierę ochronną. Substancje stałe o właściwościach absorpcyjnych zawarte w Tanno-Hermal Lotio wiążą sączącą się z rany wydzielinę.
Ponieważ w wydzielinach często rozwijają się bakterie i grzyby, osuszanie ran w łagodny sposób zapobiega ich namnażaniu. Tanno-Hermal Lotio ułatwia gojenie, szczególnie w przypadku chorób skóry, którym towarzyszą uciążliwe, swędzące pęcherzyki, np. w ospie wietrznej. Zarówno garbnik syntetyczny jak również inne substancje czynne zawarte w Tanno-Hermal Lotio tj. talk i tlenek cynku to składniki naturalne, bądź zbliżone do naturalnych. Są bardzo dobrze tolerowane przez skórę i mogą być bezpiecznie stosowane w czasie ciąży, karmienia piersią a także u niemowląt.

Skład

100 g Tanno-Hermal Lotio zawiera: talk 19,5 g; tlenek cynku 15,0 g; garbniki syntetyczne (tanina) 1,0 g.
Pozostałe składniki produktu to: woda oczyszczona; 85% glicerol; tri[alkil{C-C}poli( oksyetylen)-4]fosforanu (Hostaphat KW 340 N); lecytyna; koloidalny roztwór dwutlenku krzemu; alkohol izopropylowy; 4-hydroksybenzoesan metylu; sól sodowa karagenanu.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Tanno-Hermal Lotio przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Po silnym wstrząśnięciu butelką należy nanieść cienką warstwę Tanno-Hermal Lotio na zmienione chorobowo partie skóry zależnie od potrzeb, kilka razy dziennie. Produkt może być aplikowany częściej o ile jest to konieczne.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.