Biała Perła, system wybielający 10 dni

KOSMETYK, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: VITAPRODUKT
  • Podmiot odpowiedzialny: VITAPRODUKT SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: IMP*
86,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Biała Perła 10 dni to system opracowany przez stomatologów i przeznaczony do przeprowadzenia kuracji wybielającej w warunkach domowych.

Działanie

Kompleksowa kuracja oparta jest o wybielanie enzymatyczne oraz o 3-fazową sekwencyjną formułę działania składników. Biała Perła likwiduje zanieczyszczenia organiczne zawarte w szkliwie, przywracając zębom naturalną biel. Działanie kuracji obejmuje również remineralizację szkliwa i poprawę higieny jamy ustnej przy zachowaniu bezpieczeństwa dziąseł. Opakowanie umożliwia prowadzenie wybielania przez 10-14 dni przy aplikacjach stosowanych 1-2 razy dziennie. Jedna aplikacja trwa 5-10 minut. Widoczne efekty zwykle pojawiają się po 5 dniach.

Skład

Skład poszczególnych żeli systemu Biała Perła 10 dni

 1. Żel inicjujący - Aqua, Sorbitol, Glycerin, Silica, Cellulose Gum, Sodium Citrate, Sodium Lauryl Sulfate, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Potassium Nitrate, Sodium Saccharin, Menthol, Sodium Fluoride, Xanthan Gum, Mentha Piperita Oil, Glucise Oxidase, Methylparaben, Cl42090. Zawatrość fluoru 1300ppm.
 2. Żel aktywujący - Aqua, Sodium Chloride, Xanthan Gum, Methylparaben
 3. Żel wybielający - Aqua, Carbimer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Urea Peroxide, Glucose Oxidase, Methylparaben, Mentha Piperita Oil.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Przygotowanie do wybielania - faza 0
Formowanie aplikatorów

 1. Zagotuj wodę i poczekaj 5 minut, aby ostygła do temperatury 80°C. Aby uniknąć poparzenia ust lub dziąseł, sprawdź, czy woda nie jest zbyt gorąca.
 2. Trzymając aplikator za uchwyt, zanurz go w gorącej wodzie na 5-10 sekund. Po kilku sekundach aplikator stanie się mętny i na tyle miękki, że można go będzie łatwo dopasować do kształtu zębów. Uwaga: zbyt długie trzymanie aplikatora w gorącej wodzie może spowodować jego uszkodzenie.
 3.  Po wyjęciu aplikatora z gorącej wody odczekaj chwilę, aby uniknąć poparzenia dziąseł, a następnie umieść miękki aplikator na dolnych zębach. Zaciśnij lekko szczękę i dokładnie dociśnij palcami i językiem do zębów, żeby dopasować aplikator do ich kształtu. Dormowanie zakończ w ciągu 30 sekund. W celu uzyskania zadowalającego rezultatu można tę czynność powtórzyć 1-3 razy. Przy pomocy nożyczek usuń zbędne elementy aplikatora np. nachodzące na dziąsła, uchwyt.
 4. Uformowany aplikator włóż ponownie na zęby. Sprawdź czy nie nachodzi na dziąsła i czy nie jest zbyt długi.
 5.  Powtórz czynności z punktów 1-4 przy drugim aplikatorze na górnych zębach.

Tuba nr 1 - ŻEL INICJUJĄCY - faza 1

 1. Wyciśnij ok. 1 ml (1 cm) żelu na szczoteczkę do mycia zębów. Zaleca się stosowanie miękkiej szczoteczki.
 2.  Dokładnie umyj zęby ze wszystkich stron. Mycie powinno trwać 2 minuty.
 3.  Wypłucz zęby i jamę ustną wodą.

Pojemnik nr 2 - ŻEL AKTYWUJĄCY - faza 2

 1. Wykonaj najpierw napełnianie aplikatorów - punkt 1 z fazy 3.
 2. Po otwarciu pojemnika nr 2 pokręć dolną częścią, tak aby żel nasączył pędzelek.
 3. Dokładnie pokryj żelem przednią powierzchnię wszystkich zębów.
 4. Aby pokryć żelem, trzeba kilka razy zanurzyć pędzelek.
 5. Staraj się nie nakładać żelu na dziąsła i nie dotykaj ustami zębów.
 6. Nie zamykaj ust i przystąp natychmiast do nakładania aplikatorów - punkt 2 z fazy 3.

WAŻNA INFORMACJA DLA PACJENTA: Po nałożeniu żelu pędzelkiem na zęby należy szybko nałożyć nakładki z żelem dla właściwego procesu wybielania.

Tuba nr 3 - ŻEL WYBIELAJĄCY - faza 3

 1. Wyciśnij ok. 1 ml żelu do aplikatora. Rozprowadź żel równomiernie wewnątrz aplikatora po stronie przedniej części zębów (użyj łyżeczki do herbaty lub plastykowej szpatułki). Napełnij żelem również drugi aplikator.
 2. Nałóż (kolejno) oba aplikatory z żelem na zęby. W razie potrzeby nadmiar żelu wyciekającego z aplikatora wytrzyj chusteczką lub wypluj.
 3. Aplikatory pozostaw na zębach przez 5-10 minut.
 4. Po zdjęciu aplikatorów umyj zęby szczoteczką żelem pozostałym na zębach. Wypłucz zęby i jamę ustną wodą. Przez 30 minut nie jedz i nie pij niczego oprócz czystej wody.

PROWADZENIE KURACJI

 • Wybielanie polega na usunięciu zanieczyszczeń organicznych z powierzchni zębów i ze szkliwa zębów. SYSTEM to 3-fazowa formuła enzymatyczna i utleniająca, która działa aktywnie na zanieczyszczenia i jest całkowicie bezpieczna dla zębów i dziąseł.
 • Kurację SYSTEMEM zaleca się stosować 1-2 razy dziennie. Pozwala to na przeprowadzenie 14-dniowej kuracji wybielającej, co jest maksymalną zalecaną długością kuracji. Każdy użytkownik SYSTEMU może indywidualnie określić (skrócić) ilość dni kuracji niezbędnej dla osiągnięcia pożadanego stopnia bieli zębów. Możliwość skrócenia czasu kuracji może wynikać z mniejszego zanieczyszczenia zębów oraz z młodszego wieku osoby prowadzącej kurację.
 • Osoby mające zęby z widocznymi nalotami i zanieczyszczeniami mogą wydłużyć czas trzymania aplikatorów na zębach maksymalnie do 20 minut. Dłuższa aplikacja nie jest efektywna dla poprawy bieli, a może podrażniać dziąsła.
 • Kolejna kuracja wybielająca produktem SYSTEM może się odbyć nie szybciej niż za 6 miesięcy.
 • Pozostały po kuracji SYSTEMEM żel inicjujący (nr 1) można używać do codziennego mycia zębów. W celu jak najdłuższego utrzymania efektów kuracji zaleca się stosować pasty do zębów Biała Perła.
 • W opakowaniu SYSTEM jest zawarta skala bieli, która pozwala ocenić efekty kuracji po jej zakończeniu w stosunku do stanu przed jej rozpoczęciem.
 • Przed rozpoczęciem kuracji wybielającej należy wyleczyć zęby (ubytki, próchnica) i stany zapalne dziąseł (przekrwienia). Żele wybielają jedynie zęby naturalne i nie mają wpływu na plomby i korony.
 • W przypadku dyskomfortu w ustach przy jednoczesnym nałożeniu aplikatorów na górne i dolne zęby - można prowadzić kuracje stosując aplikatory pojedynczo. Najpierw górne zęby, następnie dolne (lub odwrotnie).

 


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.