Bezogniowe bańki lekarskie, 8 sztuk

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: MED PLUS
  • Podmiot odpowiedzialny: MED PLUS SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: CE*
73,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania 1. Ostre infekcje górnych dróg oddechowych, czyli tzw. przeziębienie: infekcje kataralne, zapalenie gardła, zapalenie tchawicy, grypa. 2. Przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych – przerost migdałków podniebiennych i nawracające anginy. 3. Ostre infekcje dolnych dróg oddechowych – zapalenie oskrzeli, opłucnej, płuc. 4. Przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych – przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, nadreaktywność poinfekcyjna dróg oddechowych objawiająca się przewlekłym kaszlem. 5. Profilaktycznie - u dzieci często zapadających na infekcje górnych dróg oddechowych. 6. Ostre zapalenie korzonków nerwowych. 7. Moczenie nocne. 8. Zespół nadwrażliwego jelita grubego. 9. Brak lub bolesne menstruacje. 10. Ostre i podostre mięśniobóle. 11. Ostre i podostre nerwobóle. 12. Ostry i przewlekły ból w okolicy krzyżowo - lędźwiowej. 13. Rwa kulszowa. 14. Ostre i przewlekłe zapalenia stawów. 15. Bóle głowy, migrena. 16. Nerwice wegetatywne (narządowe).

Działanie

Bańki to produkt przeznaczony do miejscowego użytku. Wykorzystywane w ramach terapii znanej od stuleci, charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem stosowania. Odpowiadają za wzmocnienie układu nerwowego i immunologicznego. Dodatkowo wpływają na usprawnienie krążenia krwi oraz zniesienie napięć mięśniowych.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Tradycyjny sposob stawiania baniek:

Sposób ten stosuje się przy ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych. Bańki stawia się na dużych powierzchniach (plecy, klatka piersiowa) szeregami w odległości 1 cm jedna od drugiej z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicy serca. Rytm zabiegów ustala się indywidualnie, kierując się stanem ogólnym chorego, rodzajem i stadium choroby oraz stopniem tolerancji zabiegu. W chorobach ostrych bańki można stawiać, co dwa dni przez tydzień. Najlepsze efekty uzyskuje się rozpoczynając zabiegi przy pierwszych zwiastunach choroby. W chorobach przewlekłych - raz lub dwa razy w tygodniu przez kilka lub kilkanaście tygodni. Profilaktycznie, uodparniająco u dzieci i osób często zapadających na infekcje dróg oddechowych stosujemy serię 10 -12 zabiegów 2 razy w tygodniu. Kurację rozpoczynamy ok. 6 tygodni przed okresem wzmożonych zachorowań.

Przygotowanie do zabiegu:

 1. Pozamykać okna i drzwi uprzednio przewietrzonego pokoju, w którym wykonywany ma być zabieg (prawidłowa temperatura pomieszczenia to 20-22°C).
 2. Chory może wygodnie siedzieć lub leżeć.
 3. Ogolić zbyt intensywny zarost w miejscu gdzie mają stać bańki.
 4. Skórę należy umyć ciepłą wodą z mydłem i wysmarować ją substancją natłuszczającą (wazeliną ,kremem, oliwką , maścią z witaminą A, oliwą z oliwek lub pestek winogron), szczególnie u osób zbyt szczupłych lub wychudzonych.
 5. Bańki przed użyciem należy zanurzyć całkowicie w ciepłej wodzie.

Uwaga! Baniek nie wolno zaparzać ani gotować! 

Stawianie baniek:

Pompkę ssącą należy połączyć z bańką wciskając zawór bańki w gumową część pompki. Bańkę przyciskamy lekko do miejsca gdzie mamy ją przyssać. Jedną ręką przytrzymujemy bańkę w miejscu połączenia z pompką tak, aby uniemożliwić rozłączenie się bańki i pompki, a drugą ręką wykonujemy ruchy do góry i w dół trzymając pompkę za korpus. Tutaj rysunek połączonej bańki i pompki Wykonujemy tyle ruchów pompki ile potrzeba do uzyskania odpowiedniego stopnia wessania skóry, który musi być określany indywidualnie. W tym względzie należy kierować się wskazaniami lekarza. U osób z delikatną skórą, cienką podściółką tłuszczową, u osób szczupłych i dzieci wystarczy gdy wybrzuszenie będzie wynosiło 3-4 mm. U osób o mocnej budowie ciała, ze skórą twardszą i z grubszą tkanką tłuszczową należy uzyskiwać większe podciśnienie, większy stopień wessania skóry do bańki. Należy pamiętać, by u osób w podeszłym wieku i niemowląt podciśnienie nie było zbyt duże bez względu na grubość podściółki tłuszczowej, gdyż naczynia krwionośne są u nich zazwyczaj bardzo kruche!

UWAGA!!!

 1. W miejscu stawiania bańki pacjent powinien odczuwać ciepło oraz rozciąganie, a nie ból. Jeżeli pacjent podczas zabiegu odczuwa ból należy natychmiast usunąć bańki.
 2. W niektórych przypadkach (np. przy zbyt silnym lub za długim postawieniu baniek) na skórze mogą się pojawiać pęcherze. Należy wtedy natychmiast usunąć bańki i skontaktować się z lekarzem.

Czas trwania zabiegu: u dorosłych 15-20 minut.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.