Windi, kateter rektalny dla niemowląt, 10 sztuk

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: SKANDPROJEKT
    • Podmiot odpowiedzialny: SKANDPROJEKT S.C.
    • Pozwolenie: DOC*
29,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

WINDI® Naturalna pomoc napiętemu brzuszkowi
U wielu noworodków i niemowląt występują poważne trudności z usunięciem zbierających się w jelitach gazów, które w sposób naturalny gromadzą się po jedzeniu u każdego człowieka. Dyskomfort, a nawet uczucie bólu związane z zaleganiem gazów towarzyszy kolce jelitowej. Kolka, wzdęcia oraz inne podobne zaburzenia układu trawienia mogą występować u dzieci do 4. miesiąca życia. Objawiają się napadowym niepokojem i długotrwałym płaczem. Są związane z przyjmowaniem pokarmów, pojawiają się codziennie, zazwyczaj po południu i wieczorem, uniemożliwiając zaśnięcie. Aby pomóc dziecku, warto zastosować masaż brzuszka oraz kateter rektalny WINDI®. Silny niepokój towarzyszący kolce powoduje wzrost napięcia mięśni u dziecka, również mięśni zwieraczy odbytu, utrudniając tym samym wydostanie się zbędnych gazów na zewnątrz. Stymulacja tej grupy mięśni prowadzi do ich rozluźnienia i w konsekwencji umożliwia usunięcie gazów z układu wydalniczego. Kateter rektalny WINDI® jest bezpiecznym wyrobem medycznym przeznaczonym specjalnie do tego celu. Dzięki łagodnie wyprofilowanej końcówce, WINDI® stosowany zgodnie z instrukcją, nie podrażnia błony śluzowej odbytu.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Delikatnie rozmasuj na przemian prawą oraz lewą stronę brzuszka, kierując dłoń do wewnątrz i do dołu. Powtórz masaż 3-krotnie z każdej strony, aby przesunąć gazy jak najbliżej odbytu.

Przed wprowadzeniem kateteru, koniecznie natłuść jego końcówkę, np. oliwką dla dzieci. Unieś nogi dziecka i delikatnie wprowadź końcówkę przyrządu do odbytu. Odczekaj kilkadziesiąt sekund, aż usłyszysz wydostające się na zewnątrz gazy. Niekiedy ulatniającym się gazom towarzyszy częściowe wypróżnienie.

Podczas jednego zabiegu można użyć tego samego przyrządu 3-4 razy, za każdym razem stosując uprzednio masaż.

Nigdy nie pozostawiaj kateteru w odbycie dziecka.
Zabiegu nie należy przeprowadzać częściej niż 3 razy dziennie.
Po usunięciu gazów, wycofaj kateter i niezwłocznie wyrzuć.

Uwaga! Kateter jest przeznaczony do jednorazowego użytku. W żadnym wypadku nie wolno go myć ani sterylizować. Użycie tego samego przyrządu do kolejnego zabiegu stanowi zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Konstrukcja przyrządu pozwala uniknąć zbyt głębokiej aplikacji.

Koniecznie zapoznaj z kateterem WINDI® pediatrę prowadzącego w celu uzgodnienia przyjmowania przez dziecko leków przeciwkolkowych lub przeciwwzdęciowych. Jeśli zastosowanie przyrządu przyniesie wystarczającą ulgę małemu pacjentowi, możesz uniknąć podawania preparatów farmaceutycznych, mogących wywoływać skutki uboczne.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.