Sinus Rinse, 120 Premixed, zestaw uzupełniający

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: NEILMED
  • Podmiot odpowiedzialny: ELEKTRO-OXIGEN POLSKA SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: DOC*
83,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Działanie kojące, nawilżające, nie piecze ani nie podrażnia, duża objętość roztworu i niskie ciśnienie (Large Volume & Low Pressure™). System roztworu soli do nawadniania, nawilżania i codziennej higieny nosa.

Jak działa zestaw Sinus Rinse

 • Mechanicznie: dzięki dużej objętości roztworu (dla dorosłych 240ml, dla dzieci 120ml – każde płukanie) dokładnie płucze usuwając na zewnątrz zawartość nosa i zatok.
 • Leczniczo: roztwór do płukania zawiera chlorek sodu i dwuwęglan sodu co powoduje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciw obrzękowe.
 • Nawilżająco: duża objętość roztworu.

Płucząc nos i zatoki pozbywamy się: zalegającej wydzieliny produkowanej przez zatoki, krwi i innych pozostałości po zabiegach operacyjnych, kataru, śluzu, stanów zapalnych, zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska (pyłków, kurzu, itp)

Skład

Saszetki zawierające (zgodnie z klasą USP) chlorek sodu i wodorowęglan sodu (stopień czystości 99% lub wyższej)

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 1. Umyć ręce. Czystą butelkę napełnić ciepłą, nieprzegotowaną wodą do miejsca oznaczonego przerywaną linią. W przypadku gdy butelka nie posiada linii oznaczającej poziom wlać wodę do pełna. Można podgrzać butelkę z woda w mikrofalówce, ale nie dłużej niż 5 sekund, aby uniknąć nadmiernego nagrzania wody izniszczenia butelki.
 2. Przeciąć róg saszetki z mieszanką NeilMed i wsypać jej zawartość do butelki. Nałożyć nakrętkę z rurką na otwór w butelce, dokładnie zakręcić, następnie zatkać palcem otwór w nakrętne i wstrząsnąć butelką w celu rozpuszczenia mieszanki.
 3. Stanąć przy umywalce, pochylić się i nachylić głowę. Trzymając usta otwarte i nie wstrzymując oddechu, przyłożyć otwór w nakrętce butelki do dziurki od nosa. Delikatnie ścisnąć butelkę, tak aby roztwór dostał się do nosa i wypłynął drugą dziurką, odpowiada to 1/2 objętości butelki. Nie należy połykać roztworu.
 4. Po zakończeniu płukania jednej dziurki delikatnie wydmuchać powietrze przez nos, aby nie spowodować nadmiernego nacisku na błonę bębenkową. Jeżeli roztwór dostanie się do gardła, należy je wypłukać.
 5. Powtórzyć krok 3 i 4 przy płukaniu drugiej dziurki. Pozostałą ilość roztworu wylać. Przed każdym płukaniem należy zrobić świeży roztwór. Przepłukiwać nos raz lub dwa razy dziennie, albo według wskazań lekarza
  Uwaga: Po płukaniu należy delikatnie wydmuchiwać każdą dziurkę osobno zaciskając przy tym drugą.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Produkty, które mogą Ci się przydać

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.