Veroval, test domowy - nietolerancja glutenu, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: NANO REPRO
  • Pozwolenie: CE*
52,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Korzystając z szybkiego testu na nietolerancję glutenu Veroval, można szybko i niezawodnie sprawdzić, czy odczuwane dolegliwości są powodowane przez nietolerancję glutenu. W przypadku stwierdzenia nietolerancji można omówić z lekarzem, czy dieta bezglutenowa będzie stanowić rozsądne rozwiązanie problemu.

 • Szybkie i łatwe wykonanie badania

 • bez potrzeby korzystania z laboratorium

 • jednoznaczny wynik badania

 • zrozumiała instrukcja uzytkowania.

Działanie

Szybki test na nietolerancję został opracowany w celu wykorzystania dokładności i niezawodności nowoczesnej diagnostyki także do prywatnego użytku w domu. Polega on na wykazaniu obecności przeciwciał transglutaminazy (przeciwciał IgA), które świadczą o nietolerancji glutenu. Ten test jest przeznaczony zarówno do wstępnej diagnostyki, jak i kontroli przebiegu leczenia, ponieważ przy diecie bezglutenowej przeciwciała a-tTG-IgA zanikają w ciągu kilku tygodni. Po 6 miesiącach przeciwciała te już nie występują. Dokładność potwierdzona w badaniach oceny skuteczności wynosi 98%.

Sposób użycia

 1. Ułożyć składniki testu przed sobą na stole. Nie otwierać jeszcze foliowego opakowania.

 2. Przed rozpoczęciem testu należy poczekać, aż kasetka oraz bufor do rozcieńczania próbek uzyskają temperaturę otoczenia (15–27°C). Zdjąć pokrywkę z naczynia z buforem do rozcieńczania próbek i ustawić je pionowo na stole.

 3. Odkręcać szarą osłonę automatycznego nakłuwacza do momentu wyczucia luzu. Wykonać jeszcze 2 pełne obroty.

 4. Rozmasować opuszkę palca wskazującego i przetrzeć wacikiem nasączonym alkoholem. Poczekać, aż palec wyschnie.

 5. Docisnąć nakłuwacz okrągłym otworem do bocznej części czystej opuszki palca wskazującego i nacisnąć mechanizm wyzwalający.

 6. Otworzyć naczynie ochronne i ostrożnie wyjąć szklaną rurkę kapilarną.

 7. Wycisnąć kroplę krwi z opuszki palca.

 8. Umieścić szklaną rurkę kapilarną w naczyniu z buforem do rozcieńczania próbek.

 9. Zamknąć mocno naczynie pokrywką. Następnie wstrząsnąć kilka razy naczyniem, aby krew ze szklanej rurki kapilarnej całkowicie zmieszała się z roztworem i ciecz spłynęła na dno naczynia. Otworzyć pokrywkę naczynia.

 10. Pobrać pipetą kilka kropli rozcieńczonej próbki.

 11. Z napełnionej pipety upuścić z góry 5 kropli na okrągłe pole kasetki testowej. Uważać, aby ciecz nie dostała się na okienko wyniku. Po naniesieniu kropli nie ruszać ani nie dotykać kasetki.

 12. Odczytać wynik po upływie dokładnie 10 minut od zaaplikowania 5 kropli.

 13. Przytrzymać szklaną rurkę kapilarną poziomo, aby kropla krwi do niej spłynęła i całkowicie ją wypełniła.

 14. W razie potrzeby użyć dołączonego plastra

 15. Umieścić szklaną rurkę kapilarną w naczyniu z buforem

  do rozcieńczania próbek.

 16. Zamknąć mocno naczynie pokrywką. Następnie wstrząsnąć kilka razy naczyniem, aby krew ze szklanej rurki kapilarnej całkowicie zmieszała się z roztworem i ciecz spłynęła na dno naczynia. Otworzyć pokrywkę naczynia.

 17. Bezpośrednio przed użyciem otworzyć opakowanie foliowe i położyć kasetkę testową na płaskiej powierzchni.

 18. Pobrać pipetą (6) kilka kropli rozcieńczonej próbki.

 19. Z napełnionej pipety (6) upuścić z góry 5 kropli na okrągłe pole (S) kasetki testowej (5). Uważać, aby ciecz nie dostała się na okienko wyniku lub Po naniesieniu kropli nie ruszać ani nie dotykać kasetki.

 20. Odczytać wynik po upływie dokładnie 10 minut od zaaplikowania 5 kropli.

W celu przeanalizowania wyników należy najpierw sprawdzić, czy w okienku testowym w miejscu oznaczonym widać linię. Bez znaczenia jest fakt, w jakim stopniu widoczna jest linia kontrolna.

Wynik dodatni

Wynik testu jest dodatni, gdy w polu kontrolnym pojawia się linia o barwie od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej, a w polu testowym widoczna jest linia jasno- lub ciemnoczerwona.
Wynik testu oznacza, że w próbce krwi występują przeciwciała IgA związane z nietolerancją glutenu. Obecność tych przeciwciał z dużym prawdopodobieństwem oznacza występowanie nietolerancji glutenu. W celu uzyskania ostatecznego rozpoznania należy zgłosić się do lekarza.

Wynik ujemny

Wynik testu jest ujemny, gdy w polu kontrolnym pojawia się linia o barwie od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej, a w polu testowym czerwona linia nie jest widoczna.

Wynik testu oznacza, że w próbce krwi nie występują przeciwciała IgA związane z nietolerancją glutenu. Praktycznie można wykluczyć nietolerancję glutenu. Jeżeli dolegliwości żołądkowo-jelitowe lub inne objawy będą się utrzymywać, niezbędne są dodatkowe środki diagnostyczne na zlecenie lekarza.

Wynik nieważny

Jeżeli linia kontrolna jest niewidoczna lub pojawia się tylko jedna linia testowa, test przebiegł nieprawidłowo i jest nieważny. Należy wówczas sprawdzić, czy podczas wykonywania badania dokładnie przestrzegano wszystkich poleceń podanych w instrukcji użytkowania. Przeprowadzić jeszcze jeden test z użyciem nowej próbki krwi.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.