Test na infekcje dróg moczowych

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: HYDREX
    • Podmiot odpowiedzialny: HYDREX PRZED.TECH.HANDL.
    • Pozwolenie: UR*

Produkt chwilowo niedostępny

Zapytaj o zamiennik
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Test na infekcje dróg moczowych przeznaczony jest do diagnozowania infekcji dróg moczowych w warunkach domowych. Test ma formę paska, na którym zostały umieszczone oddzielne pola reakcyjne w postaci kolorowych kwadracików. Każdy test posiada 2 pola reakcyjne, które służą do oznaczenia w moczu następujących parametrów: azotynów i leukocytów. W przypadku kontaktu z moczem na obu polach zachodzą odpowiednie reakcje biochemiczne, które powodują zmianę barwy pól.

Badanie testem na infekcje dróg moczowych polega na zanurzeniu paska testowego w próbce moczu i wzrokowym porównaniu barwy poszczególnych pól ze skalą barwną znajdującą się na opakowaniu. Test służy tylko do użytku zewnętrznego.

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

Do badania należy wykorzystać próbkę moczu pochodzącą ze środkowego strumienia, najlepiej z pierwszej, porannej zbiórki, po całonocnej (co najmniej 4-godzinnej)
przerwie w oddawaniu moczu. Badanie powinno być wykonane w ciągu 1 godziny od pobrania moczu.


ETAP 1: PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

Test możesz wykonać na 2 sposoby: bez konieczności zbierania moczu – wprowadzając końcówkę paska pod strumień moczu lub zanurzając końcówkę paska w moczu
zebranym do czystego i suchego pojemnika. Przygotuj chusteczkę higieniczną i zegarek z sekundnikiem. Doprowadź test do temperatury pokojowej (15° – 30° C).

ETAP 2: WYKONANIE BADANIA

Wyjmij z kopertki test paskowy. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić. Wprowadź końcówkę testu pod środkowy strumień moczu na 1-2 sek. lub zanurz i natychmiast wyjmij test z moczu zebranego do czystego pojemnika.

Trzymając test poziomo dotknij jego brzegiem do chusteczki higienicznej, aby usunąć nadmiar moczu.

ETAP 3: ODCZYTANIE WYNIKÓW

Porównaj zabarwienie pól na pasku z barwami na skali barwnej znajdującej się na opakowaniu.

Uwaga: Przy porównywaniu barw pól należy uwzględnić odpowiadające obydwu parametrom (polom) czasy czytania.

Azotyny powinny być odczytane po 60 sekundach, a leukocyty dokładnie po 120 sekundach. Zmiany zabarwienia, które obserwuje się po czasie dłuższym niż 2 minuty nie mają znaczenia diagnostycznego.

W przypadku podwyższonego poziomu leukocytów i/lub obecności azotynów w moczu, jak i w przypadku otrzymania wyników w normie, ale przy utrzymujących się objawach infekcji - skonsultuj się z lekarzem.

Wynik testu nie jest podstawą do podejmowania decyzji o charakterze medycznym bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.