Optilet mini, regulowany nakłuwacz, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: DIAGNOSIS
  • Podmiot odpowiedzialny: DIAGNOSIS S.A.
  • Pozwolenie: CE*
8,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

OPTILET mini to wygodny i bezpieczny nakłuwacz z wyrzutnikiem zużytych lancetów. Służy do pobierania próbek krwi kapilarnej do badania poziomu glukozy. Dzięki regulowanej końcówce można dopasować głębokość nakłucia do większości rodzajów skóry.

 • Niezawodny mechanizm
 • Bardzo łatwa obsługa
 • Regulacja głębokości nakłucia
 • Dodatkowa, regulowana końcówka AST

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 1. Umyj ręce mydłem i ciepłą wodą, a następnie wysusz je dokładnie. Zdejmij osłonę nakłuwacza.
 2. Umieść nowy lancet w nośniku.
 3. Zdejmij nasadkę ochronną  z lancetu. Nie wyrzucaj tej nasadki.
 4. Z powrotem załóż osłonę nakłuwacza.
 5. Wybierz pożądaną głębokość nakłucia, aby pozyskać odpowiednią próbkę krwi z jak najmniejszym dyskomfortem. Ustaw głębokość obracając osłoną nakłuwacza.
 6. Przytrzymaj urządzenie jedną ręką. Drugą ręką pociągnij nasuwaną tuleję do przodu aż usłyszysz kliknięcie. Urządzenie jest teraz gotowe do użycia. Urządzenie można przywrócić do pierwotnej pozycji zwalniając nasuwaną tuleję.
 7. Aby uzyskać wystarczającą próbkę krwi rozmasuj energicznie miejsce pobrania, a następnie umieść dłoń możliwie nisko. Przyłóż koniec urządzenia do palca, z którego ma być pobrana próbka krwi. Wciśnij przycisk, żeby wykonać nakłucie. Odłóż nakłuwacz i postępuj dalej zgodnie z instrukcją użycia Twojego glukometru.
 8. W przypadku korzystania z nasadki AST (dostępna opcjonalnie), przyłóż koniec urządzenia do ramienia, z którego pobierana będzie próbka krwi. Dociśnij, aby lekko unieść skórę w obszarze pobierania. Wciśnij przycisk, aby wykonać nakłucie. Możesz również użyć regulowanej nasadki AST montując ją na nakłuwaczu. Aby uzyskać próbkę wykonaj te same czynności.
 9. Po zakończeniu zdejmij regulowaną końcówkę. Załóż z powrotem nasadkę ochronną na odsłonięty lancet.
 10. Nigdy nie kieruj ostrza lancetu w kierunku innych osób. Wysuń dźwignię wyrzutnika do przodu, a następnie usuń lancet do odpowiedniego pojemnika. Ustaw dźwignię wyrzutnika do pozycji pierwotnej, a następnie wciśnij przycisk. Załóż z powrotem regulowaną końcówkę. Teraz nakłuwacz jest gotowy do ponownego użycia.

Czyszczenie nakłuwacza i nasadki

W celu oczyszczenia wytrzyj elementy miękką szmatką zwilżoną wodą i łagodnym detergentem. Nie zanurzaj urządzenia w żadnym płynie. W celu dezynfekcji elementów przygotuj roztwór wybielacza domowego i wody w proporcji 1:10. Wytrzyj urządzenie miękką szmatką zwilżoną w tym roztworze. Zanurz tylko nasadkę w tym roztworze na 30 minut. Po dezynfekcji wypłucz i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.