Prontosan Acute, żel na rany, 30 g

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: BRAUN
    • Podmiot odpowiedzialny: AESCULAP CHIFA SP.Z O.O.
    • Pozwolenie: CE*
34,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Prontosan Acute żel na rany zawiera hydrokoloidy o neutralnym odczynie pH, co przyspiesza proces gojenia się rany, a dzięki temu redukuje prawdopodobieństwo powstania blizny.

Co więcej, dzięki efektowi chłodzenia natychmiast łagodzi ból. Żel ma postać gotowego do użytku, przejrzystego, bezzapachowego i bezbarwnego hydrożelu. Żel ten nie podrażnia i jest dobrze tolerowany, a jego aplikacja jest bezbolesna. W związku z tym, że produkt jest wolny od substancji zapachowych i barwników, nie pozostawia na skórze i tkankach żadnych pozostałości.

Żel został przebadany dermatologicznie.

Wskazania

Prontosan Acute żel na rany to hydrożel do pielęgnacji ran, który przyspiesza proces gojenia się rany. Produkt po nałożeniu na ranę reguluje poziom nawilżenia rany, przez co stwarza idealnie wilgotne warunki do gojenia.

Żel jest jest wskazany do lekkich oparzeń i powierzchownych ran (np. otarcia i przecięcia).

Jako dodatkowe wskazanie Prontosan Acute żel na rany jest również skuteczny przeciwko istotnym z klinicznego punktu widzenia mikroorganizmom patogennym, w tym MDRO.

Działanie

Prontosan przyspiesza proces gojenia się rany. Produkt po nałożeniu na ranę reguluje poziom nawilżenia rany przez co stwarza idealnie wilgotne warunki do gojenia.

Skład

Woda oczyszczona, glicerol, hydroksyetyloceluloza, substancja powierzchniowo czynna betaina, 0,1% biguanidyna poliaminopropylu (poliheksanidyna).

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Zarówno przed jak i po zakończeniu procedury pielęgnacji rany należy umyć ręce.

Przed aplikacją żelu należy dokładnie oczyścić i osuszyć ranę. Żel należy nałożyć (bez wcierania) na ranę raz lub dwa razy dziennie (w przypadku poparzeń słonecznych należy stosować żel od dwóch do sześciu razy dziennie).

W razie potrzeby ranę osłonić (sterylnym) opatrunkiem, który należy codziennie zmieniać.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.