Glucocard® Vital Test Strip, paski, 50 sztuk

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: ARKRAY
    • Podmiot odpowiedzialny: KYOTO DAIICHI
    • Pozwolenie: UR*
od 3,20 zł do 37,27 zł
37,27 zł

Co to jest poziom odpłatności? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis Samodzielny pomiar poziomu glukozy we krwi jest ważnym narzędziem w procesie kontroli cukrzycy. Regularne wykorzystanie pasków GLUCOCARD® Vital™ Test Strips pomaga kontrolować poziom glukozy we krwi. GLUCOCARD® Vital™ Test Strips to urządzenie diagnostyczne in vitro.

Wskazania

Wskazania do stosowania:

Do pomiaru stężenia glukozy we krwi

Działanie

Paski testowe GLUCOCARD® Vital™ Test Strips są przeznaczone do ilościowego pomiaru glukozy w świeżej krwi włośniczkowej w mierniku GLUCOCARD® Vital™. Paski GLUCOCARD® Vital™ Test Strips służą wyłącznie do użytku w mierniku GLUCOCARD® Vital™. System GLUCOCARD® Vital™ jest przeznaczony do samodzielnego pomiaru poziomu glukozy we krwi w warunkach domowych. Może być również wykorzystywany w placówkach medycznych przez pracowników służby zdrowia. Przed pierwszym użyciem prosimy o zapoznanie się z niniejszą ulotką i instrukcją obsługi miernika GLUCOCARD® Vital™. Poziom glukozy zostaje zmierzony poprzez przytknięcie miejsca naniesienia próbki na pasku testowym do kropli krwi. Po naniesieniu, próbka przemieszcza się do miejsca zachodzenia reakcji. Pomiar rozpoczyna się w momencie wypełnienia miejsca zachodzenia reakcji krwią Naniesiona krew wchodzi w reakcję z enzymem o nazwie oksydaza glukozowa, dzięki czemu glukoza zawarta w próbce zostaje przekształcona w glukonoloakton. Elektrony powstałe w wyniku tej reakcji zostają wykryte przez przewodniki. Miernik oznacza niewielkiej wartości prąd elektryczny powstały w wyniku reakcji, a następnie oblicza odpowiadający mu poziom glukozy.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

POBIERANIE PRÓBKI KRWI
Paski GLUCOCARD® Vital™ Test Strips są przeznaczone do pomiaru poziomu glukozy we krwi pobranej z różnych miejsc wkłucia (palec, wewnętrzna strona dłoni/alternatywne miejsca wkłucia). Gwałtowne wahania poziomu glukozy są można najszybciej zauważyć we krwi pobranej z opuszki palca, jednak przeprowadzone badania wykazały, że wyniki oznaczeń poziomu glukozy we krwi pobranej z wewnętrznej strony dłoni są porównywalne z wynikami we krwi pobranej z opuszki palca we wszystkich warunkach testowania.
Zalecamy, aby alternatywnym miejscem wkłucia była wewnętrzna strona dłoni, ponieważ badania kliniczne wykazały dobrą korelację pomiędzy wynikami pomiaru we krwi pochodzącej z palca i z wewnętrznej strony dłoni.
Przed pobraniem próbki miejsce wkłucia należy umyć mydłem i ciepłą wodą i upewnić się, że jest całkowicie suche. Pomiar należy wykonywać w świeżej krwi włośniczkowej, a nie we krwi żylnej.
Aby uzyskać wiszącą kroplę krwi należy użyć nakłuwacza i przestrzegać instrukcji podanych przez producenta.
Nie należy zbyt mocna ściskać nakłutego miejsca.

JAK WYKONAĆ OZNACZENIE GLUKOZY WE KRWI
Materiały zawarte w zestawie: Paski testowe GLUCOCARD® Vital™ Test Strips
Niezbędne przyrządy, które należy zakupić oddzielnie: miernik GLUCOCARD® Vital™ wraz z instrukcją obsługi, nakłuwacze i lancety (sterylne).
Przed użyciem należy sprawdzić czy miernik GLUCOCARD® Vital™ działa poprawnie. Wyjąć pasek z butelki i natychmiast szczelnie ją zakręcić.
Sprawdzić, czy punkty styczne paska są skierowane KU GÓRZE i czy tak ułożony pasek został umieszczony w szczelinie na pasek testowy. Pasek należy wsunąć do samego końca w szczelinę na pasek testowy. Miernik włączy się automatycznie. Przez 2 sekundy na ekranie wyświetlać się będą wszystkie symbole. Następnie na wyświetlaczu widoczny będzie symbol paska testowego oraz pulsująca kropla. Oznacza to, że miernik jest gotowy do wykonania pomiaru.
Należy uzyskać kroplę krwi w sposób opisany w rozdziale „Pomiar poziomu glukozy we krwi” w instrukcji obsługi.
Przytknąć końcówkę paska do kropli krwi w wybranym miejscu pobrania. Dzięki działaniu kapilarnemu kropla przemieści się w miejsce zachodzenia reakcji. Na pasek należy nanieść ilość krwi, która całkowicie wypełni miejsce zachodzenia reakcji


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.