Nakłuwacz OneTouch Delica, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: LIFESCAN
  • Pozwolenie: CE*

Produkt został wycofany z oferty

Zapytaj o zamiennik
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Nakłuwacz OneTouch Delica pomaga w bezpieczny i prosty sposób pobrać kroplę krwi włośniczkowej.

Nakłuwacz ma siedem ustawień głębokości nakłucia, ponumerowanych od 1 do 7. Wybrana głębokość nakłucia musi być na tyle duża, by umożliwiała uzyskanie kropli krwi wystarczającej do dokładnego pomiaru glukometrem (patrz: instrukcja użytkownika załączona do glukometru, w której zawarto informacje o wielkości próbki krwi, jaką należy pobierać).


UWAGA: Nakłuwacz OneTouch Delica wymaga stosowania WYŁĄCZNIE ostrzy OneTouch Delica. Do każdego badania należy użyć nowego, sterylnego ostrza. Ponowne użycie tego samego ostrza powoduje jego stępienie lub wygięcie końcówki, a w konsekwencji może doprowadzić do uszkodzenia skóry, bliznowacenia i odczuwania większego bólu.

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

Przygotowanie nakłuwacza

 1. Zdejmij nakrętkę nakłuwacza

  Zdejmij nakrętkę wykonując obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

 2. Wprowadź sterylne ostrze do nakłuwacza

  Umieść ostrze w nakłuwaczu zgodnie z tym jak pokazano to na rysunku obok. Wsuń ostrze do nakłuwacza aż usłyszysz dzwięk zatrzaśnięcia. 

  Przekręć nasadkę zabezpieczającą aż oddzieli sie od ostrza. Zachowaj nasadkę zabezpieczającą do czasu usunięcia i utylizacji ostrza.

 3. Załóż nakrętkę nakłuwacza

  Umieść ponownie nakrętkę w nakłuwaczu, przekręć w kierunku zgodnym do ruchu wskazówek zegaraaby ją zamknąć.

  Nie zakręcaj nakrętki nakłuwacza zbyt mocno.

 4. Ustaw głębokość nakłucia

  Nakłuwacz ma siedem ustawień głębokości nakłucia, ponumerowanych od 1 do 7. Mniejsza cyfra oznacza płytsze nakłucie, a większe cyfry oznaczają głębsze nakłucie. Płytsze nakłucia należy stosować u dzieci i większości dorosłych. Głębsze nakłucia przeznaczone są dla osób z grubym naskórkiem na palcach. Aby wybrać odpowiednie ustawienie, należy przekręcić krążek regulacji głębokości.

  UWAGA: Płytsze nakłucie opuszki palca jest mniej bolesne. W pierwszej kolejności należy spróbować płytszego ustawienia, a w razie potrzeby stopniowo zwiększać głębokość nakłucia do momentu uzyskania kropli krwi, której wielkość będzie wystarczająca do przeprowadzenia pomiaru.

 5. Naciągnij przycisk napinający nakłuwacza

  Przesuń przycisk napinający do tyłu, aż usłyszysz kliknięcie. Jeśli nie było kliknięcia, nakłuwacz mógł być ustawiony do nakłucia w chwili wkładania ostrza.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.