Luteina Max-Complex, 30 tabletek powlekanych

SUPLEMENT DIETY, Produkt dostępny bez recepty

 • Substancja czynna: ZŁOŻONE
 • Producent: OLIMP LABORATORIES
  • Podmiot odpowiedzialny: OLIMP LABORATORIES
  • Pozwolenie: GIS 08/2015
25,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Suplement diety dla osób dorosłych dbających o wzrok. Preparat w szczególności polecany osobom wykonującym pracę w sztucznym świetle, pracę biurową przy komputerze, narażonym na ekspozycję intensywnego światła słonecznego, odczuwającym zmęczenie wzroku, również dla osób w średnim i starszym wieku dbających o utrzymanie wzroku w dobrej kondycji.

Działanie

Ekstrakt z owoców borówki czarnej zawarty w preparacie, standaryzowany na zawartość antocyjanidyn, korzystnie wpływa na wzrok poprzez właściwości antyoksydacyjne (dzięki czemu neutralizuje efekty działania wolnych rodników powstających w organizmie) oraz ma dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne. Naturalnie w owocach borówki występuje mieszanina antocyjanów, a także kwasy organiczne, flawonoidy, polifenole i witaminy (m.in.: witamina C, B1, kwas pantotenowy). Luteina, podobnie jak zeaksantyna są barwnikami z grupy karotenoidów naturalnie występującymi w roślinach. Luteina wraz z zeaksantyną skumulowana jest w największym stopniu w soczewce oka i w centralnej części siatkówki – plamce żółtej. Dodatkowo również rozproszona jest w całej siatkówce i soczewce. Plamka żółta siatkówki dzięki swojej specyficznej budowie umożliwia tzw. centralne widzenie oraz odpowiada za ostrość widzenia.

Skład

Maltodekstryna, ekstrakt z owoców borówki czarnej (Vaccinium myrtillus L.) 25% antocyjanidyn; luteina i zeaksantyna (z Tagetes erecta L.); substancja wypełniająca

 • sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; substancje glazurujące 
 • alkohol poliwinylowy (PVA), talk, glikol polietylenowy, monooleinian polioksyetylenosorbitolu; substancje przeciwzbrylające 
 • sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; barwniki 
 • dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.