Lancet one touch, 100 sztuk

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: LIFESCAN
  • Podmiot odpowiedzialny: LIFESCAN INC.
  • Pozwolenie: DOC*
11,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Lancet One Touch Delica to jednorazowe ostrze do nakłuwacza dla cukrzyków. Lancety umożliwiają pobranie krwi i zmierzenie poziomu cukru za pomocą glukometru.

Sposób użycia lancetu

Należy umieść lancet (ostrze) w nakłuwaczu OneTouch Delica, odkręcić nakładkę zabezpieczającą i wykonać nakłucie.

Funkcje i zalety lancetu

Zestaw One Touch Delica, w którego skład wchodzi nakłuwacz i wymienne lancety, służy do pobierania krwi z opuszki palca. Pomiar poziomu cukru z użyciem lancetów One Touch jest komfortowy dla pacjentów:

 • ostrza posiadają 7 stopni głębokości nakłucia, dzięki czemu osoby z wrażliwą i delikatną skórą odczuwają mniejszy ból,

 • lancety z cienką igłą umożliwiają precyzyjne nakłucie,

 • funkcja wysuwania ostrza zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Nieprawidłowo użytkowany glukometr, paski do glukometru, nakłuwacz i lancety mogą być źródłem choroby zakaźnej. Bardzo istotne jest więc, żeby ostrzy używać tylko jeden raz. Po każdym pomiarze należy usunąć lancet z nakłuwacza i wyrzucić go. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk jednorazowych, sterylnych lancetów.

Działanie

Nakłuwacz OneTouch Delica pomaga w bezpieczny i prosty sposób pobrać kroplę krwi włośniczkowej.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 1. Zdejmij nakrętkę nakłuwacza 

  Zdejmij nakrętkę wykonując obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

 2. Wprowadź sterylne ostrze do nakłuwacza Umieść ostrze w nakłuwaczu zgodnie z tym jak pokazano to na rysunku obok. Wsuń ostrze do nakłuwacza aż usłyszysz dzwięk zatrzaśnięcia.

  Przekręć nasadkę zabezpieczającą aż oddzieli sie od ostrza. Zachowaj nasadkę zabezpieczającą do czasu usunięcia i utylizacji ostrza. Patrz: Usuwanie i utylizacja ostrza.

 3. Załóż nakrętkę nakłuwacza Umieść ponownie nakrętkę w nakłuwaczu, przekręć w kierunku zgodnym do ruchu wskazówek zegara aby ją zamknąć.Ustaw głębokość nakłucia

  Nakłuwacz ma siedem ustawień głębokości nakłucia, ponumerowanych od 1 do 7. Mniejsza cyfra oznacza płytsze nakłucie, a większe cyfry oznaczają głębsze nakłucie. Płytsze nakłucia należy stosować u dzieci i większości dorosłych. Głębsze nakłucia przeznaczone są dla osób z grubym naskórkiem na palcach. Aby wybrać odpowiednie ustawienie, należy przekręcić krążek regulacji głębokości. UWAGA: Płytsze nakłucie opuszki palca jest mniej bolesne. W pierwszej kolejności należy spróbować płytszego ustawienia, a w razie potrzeby stopniowo zwiększać głębokość nakłucia do momentu uzyskania kropli krwi, której wielkość będzie wystarczająca do przeprowadzenia pomiaru (patrz: instrukcja użytkownika).

 4. Naciągnij przycisk napinający nakłuwacza

Przesuń przycisk napinający do tyłu, aż usłyszysz kliknięcie. Jeśli nie było kliknięcia, nakłuwacz mógł być ustawiony do nakłucia w chwili wkładania ostrza.
Pobieranie próbki krwi z opuszki palca

1. Nakłuj palec  
Dociśnij mocno nakłuwacz do bocznej powierzchni palca. Naciśnij przycisk zwalniający. Odsuń nakłuwacz od opuszki palca

 
2. Uzyskanie kropli krwi 
Należy delikatnie masować opuszkę palca, aż pojawi się kropla krwi (nie należy wyciskać kropli krwi na siłę). 


3. Naniesienie próbki  


Zbliż kroplę krwi do krawędzi paska testowego. W celu odpowiedniego naniesienia próbki należy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji użytkownika. Jeśli krew rozmazuje się lub płynie, NIE należy wykorzystywać tej próbki do pomiaru. Należy wytrzeć miejsce nakłucia i delikatnie masując uzyskać następną kroplę lub nakłuć nowe miejsce.
Usuwanie i utylizacja zużytego ostrza

UWAGA: Nakłuwacz wyposażony jest w mechanizm wysuwający, który eliminuje konieczność samodzielnego wysuwania zużytego ostrza.

 1. Zdejmij nakrętkę z nakłuwacza  Zdejmij nakrętkę wykonując obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. 

 2. Zabezpiecz wystającą końcówkę ostrza  Przed usunięciem ostrza umieść jego nasadkę na twardej powierzchni, a następnie wciśnij końcówkę ostrza w stronę z zagłębieniem nasadki zabezpieczającej. 

 3. Wysuń ostrze  Przesuwaj przycisk wysuwania do przodu do momentu usunięcia ostrza z nakłuwacza. Cofnij przycisk wysuwania ostrza do ustawienia początkowego. Jeśli ostrze nie wysuwa się prawidłowo, ponownie naciągnij przycisk napinający nakłuwacza, a następnie przesuwaj przycisk wysuwania do przodu aż do usunięcia ostrza z nakłuwacza. 

 4. Załóż nakrętkę nakłuwacza 

Umieść ponownie nakrętkę w nakłuwaczu, przekręć w kierunku zgodnym do ruchu wskazówek zegara, aby ją zamknąć.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Zobacz produkty o podobnym działaniu

Produkty, które mogą Ci się przydać

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.