Lancet one touch, 100 sztuk

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: LIFESCAN
  • Podmiot odpowiedzialny: LIFESCAN INC.
  • Pozwolenie: DOC*
11,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Nakłuwacz OneTouch® Delica® pomaga w bezpieczny i prosty sposób pobrać kroplę krwi włośniczkowej. Nakłuwacz ma siedem ustawień głębokości nakłucia, ponumerowanych od 1 do 7. Wybrana głębokość nakłucia musi być na tyle duża, by umożliwiała uzyskanie kropli krwi wystarczającej do dokładnego pomiaru glukometrem (patrz: instrukcja użytkownika załączona do glukometru, w której zawarto informacje o wielkości próbki krwi, jaką należy pobierać).

Działanie

Nakłuwacz OneTouch® Delica® pomaga w bezpieczny i prosty sposób pobrać kroplę krwi włośniczkowej.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 1. Zdejmij nakrętkę nakłuwacza 
  Zdejmij nakrętkę wykonując obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
 2. Wprowadź sterylne ostrze do nakłuwacza Umieść ostrze w nakłuwaczu zgodnie z tym jak pokazano to na rysunku obok. Wsuń ostrze do nakłuwacza aż usłyszysz dzwięk zatrzaśnięcia.
  Przekręć nasadkę zabezpieczającą aż oddzieli sie od ostrza. Zachowaj nasadkę zabezpieczającą do czasu usunięcia i utylizacji ostrza. Patrz: Usuwanie i utylizacja ostrza.
 3. Załóż nakrętkę nakłuwacza Umieść ponownie nakrętkę w nakłuwaczu, przekręć w kierunku zgodnym do ruchu wskazówek zegara aby ją zamknąć.Ustaw głębokość nakłucia

  Nakłuwacz ma siedem ustawień głębokości nakłucia, ponumerowanych od 1 do 7. Mniejsza cyfra oznacza płytsze nakłucie, a większe cyfry oznaczają głębsze nakłucie. Płytsze nakłucia należy stosować u dzieci i większości dorosłych. Głębsze nakłucia przeznaczone są dla osób z grubym naskórkiem na palcach. Aby wybrać odpowiednie ustawienie, należy przekręcić krążek regulacji głębokości. UWAGA: Płytsze nakłucie opuszki palca jest mniej bolesne. W pierwszej kolejności należy spróbować płytszego ustawienia, a w razie potrzeby stopniowo zwiększać głębokość nakłucia do momentu uzyskania kropli krwi, której wielkość będzie wystarczająca do przeprowadzenia pomiaru (patrz: instrukcja użytkownika).


 4. Naciągnij przycisk napinający nakłuwacza

Przesuń przycisk napinający do tyłu, aż usłyszysz kliknięcie. Jeśli nie było kliknięcia, nakłuwacz mógł być ustawiony do nakłucia w chwili wkładania ostrza.
Pobieranie próbki krwi z opuszki palca

 1. 1. Nakłuj palec  
  Dociśnij mocno nakłuwacz do bocznej powierzchni palca. Naciśnij przycisk zwalniający. Odsuń nakłuwacz od opuszki palca. 
 2. 2. Uzyskanie kropli krwi 
  Należy delikatnie masować opuszkę palca, aż pojawi się kropla krwi (nie należy wyciskać kropli krwi na siłę). 
 3. 3. Naniesienie próbki  
  Zbliż kroplę krwi do krawędzi paska testowego. W celu odpowiedniego naniesienia próbki należy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji użytkownika. Jeśli krew rozmazuje się lub płynie, NIE należy wykorzystywać tej próbki do pomiaru. Należy wytrzeć miejsce nakłucia i delikatnie masując uzyskać następną kroplę lub nakłuć nowe miejsce.

Usuwanie i utylizacja zużytego ostrza

UWAGA: Nakłuwacz wyposażony jest w mechanizm wysuwający, który eliminuje konieczność samodzielnego wysuwania zużytego ostrza.

 1. Zdejmij nakrętkę z nakłuwacza  Zdejmij nakrętkę wykonując obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. 
 2. Zabezpiecz wystającą końcówkę ostrza  Przed usunięciem ostrza umieść jego nasadkę na twardej powierzchni, a następnie wciśnij końcówkę ostrza w stronę z zagłębieniem nasadki zabezpieczającej. 
 3. Wysuń ostrze  Przesuwaj przycisk wysuwania do przodu do momentu usunięcia ostrza z nakłuwacza. Cofnij przycisk wysuwania ostrza do ustawienia początkowego. Jeśli ostrze nie wysuwa się prawidłowo, ponownie naciągnij przycisk napinający nakłuwacza, a następnie przesuwaj przycisk wysuwania do przodu aż do usunięcia ostrza z nakłuwacza. 
 4. Załóż nakrętkę nakłuwacza 

Umieść ponownie nakrętkę w nakłuwaczu, przekręć w kierunku zgodnym do ruchu wskazówek zegara, aby ją zamknąć.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Zobacz produkty o podobnym działaniu

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.