Granuflex, pasta, 30 g

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: CONVATEC
    • Podmiot odpowiedzialny: CONVATEC LIMITED
    • Pozwolenie: CE 0086*
od 0,00 zł do 11,56 zł
11,56 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Wskazania do stosowania:

Granuflex Pasta jest przeznaczona do leczenia ran głębokich bez martwicy, z małą lub średnią ilością wysięku. Umożliwia wypełnienie rany i jej kontakt z opatrunkiem. Zapewnia wilgotne środowisko w całej ranie.

Działanie

Pasta Granuflex jest przeznaczona do użytku razem z opatrunkiem hydrokoloidowym Granufllex i może być używana z podobnych wskazań. Szczególnie wskazanie jest używanie pasty Granuflex w ranach sączących. Celem pasty Granuflex jest absorbacja wysięku z rany, co pozwala na zmniejszenie częstotliwości zmiany opatrunku> Drugorzędnym celem jest wyrównanie przez pastę zagłębień w ranie i lepsze przyleganie opatrunku Granuflex do rany.

Wskazania do stosowania: Granuflex Pasta jest przeznaczona do leczenia ran głębokich bez martwicy, z małą lub średnią ilością wysięku. Umożliwia wypełnienie rany i jej kontakt z opatrunkiem. Zapewnia wilgotne środowisko w całej ranie.

Skład

Pasta Granuflex składa się z obojętnych hydrokoloidów, umieszczonych w przebadanym dermatologicznie podłożu (Plastibase). Podobnie jak opatrunki Granuflex, pasta jest hypoalergiczna.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

APLIKACJA
Zawartość tubki pozostaje jałowa do momentu jej otwarcia lub uszkodzenia. Raz otwarta tuba straci sterylność i powinna być zużyta jednorazowo. Po oczyszczeniu rany, pastę należy wycisnąć z tubki bezpośrednio na powierzchnię rany. Pastę można precyzyjnie rozprowadzić przy pomocy jałowej szpatułki lub gumowej rękawiczki. Powierzchnią nałożonej pasty nie powinna wystawać ponad poziom otaczającej skóry wokół rany, nadmiar pasty należy usunąć. Podczas nakładania pasty należy zwr&oacute uwagę, aby nie dostała się ona na powierzchnię skóry. Mogłoby to spowodować słabsze przyleganie opatrunku Granuflex. W takim przypadku należy zdjąć nadmiar pasty. Opatrunek Granuflex należy nałożyć w typowy sposób.

USUWANIE
Pasta Granuflex jest podobna w składzie do opatrunków Granuflex i stopniowo pod wpływem wilgoci utworzy żel. Utworzony żel jest łatwy usunięcia podczas zmiany opatrunku przy pomocy gazika nasączonego roztworem soli fizjologicznej (zapoznaj się z ulotką informacyjną opatrunku Granuflex). W przypadku zastosowania pasty nie jest konieczne dokładne usuwanie resztek w momencie powtórnego jej użycia w następnym opatrunku.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.