Glukometr OneTouch Select® Plus

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: LIFESCAN
  • Podmiot odpowiedzialny: LIFESCAN EUROPE A DIVISION OF CILAG GMBH INTERNATIONAL
  • Pozwolenie: CE*
38,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Glukometr OneTouch Select® Plus jest przeznaczony do ilościowych pomiarów poziomu glukozy (cukru) z próbki krwi z naczyń włosowatych świeżo pobranej z opuszki palca. System służy do użytkowania przez jednego pacjenta i nie należy go pożyczać innym osobom. System monitorowania poziomu glukozy we krwi OneTouch Select® Plus jest przeznaczony do samodzielnego przeprowadzania pomiarów pozaustrojowych (in vitro) przez osoby chore na cukrzycę w warunkach domowych i w placówkach służby zdrowia jako pomoc przy monitorowaniu efektywności kontroli poziomu glukozy we krwi. Systemu monitorowania poziomu glukozy we krwi OneTouch Select® Plus nie należy używać do celów diagnostycznych, w celu przeprowadzania badań przesiewowych ani do pomiarów u noworodków. System powinien być stosowany przez jednego pacjenta i nie należy go pożyczać innym osobom. Glukoza zawarta w próbce krwi miesza się z enzymem oksydazy glukozowej (patrz strona 130) zawartym w pasku testowym, wytwarzając prąd elektryczny. Natężenie prądu zmienia się w zależności od ilości glukozy w próbce krwi. Glukometr mierzy ten prąd, oblicza poziom glukozy we krwi, wyświetla wynik i przechowuje go w pamięci. Z glukometrem OneTouch Select® Plus należy używać tylko pasków testowych i roztworu kontrolnego OneTouch Select® Plus.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 1. Zdejmowanie zatyczki nakłuwacza
  Zdejmij zatyczkę nakłuwacza, obracając ją w lewo, a następnie pociągając do przodu.
 2. Wprowadź ostrze do nakłuwacza
  Wprowadzić ostrze do nakłuwacza do momentu zatrzaśnięcia go na miejscu. Obrócić osłonę ostrza o jeden pełny obrót, do momentu oddzielenia od ostrza. Zachowaj
  osłonę ostrza w celu zabezpieczenia i późniejszej utylizacji ostrza.
 3. Nakładanie zatyczki nakłuwacza
  Umieścić zatyczkę z powrotem na nakłuwaczu i obrócić w prawo w celu zamocowania. Nie dokręcać zbyt mocno.
 4. Regulacja głębokości nakłucia
  Nakłuwacz jest wyposażony w siedem poziomów głębokości nakłucia, ponumerowanych od 1 do 7. Mniejsza cyfra oznacza płytsze nakłucie, a większe cyfry oznaczają głębsze nakłucie. Płytsze nakłucia należy ustawiać dla dzieci i większości dorosłych. Głębsze nakłucia przeznaczone są dla osób z grubą skórą. Obróć pokrętło regulacji głębokości nakłucia w celu dokonania wyboru ustawienia. UWAGA: Płytsze nakłucie opuszki palca jest mniej bolesne. W pierwszej kolejności należy spróbować płytszego ustawienia i jeśli jest taka potrzeba należy stopniowo zwiększać głębokość nakłucia aż do momentu uzyskania wystarczającej kropli krwi.
 5. Naciąganie przycisku napinającego
  Przesunąć przycisk napinający do tyłu, aż do kliknięcia. Jeśli nie nastąpiło kliknięcie, nakłuwacz mógł być przygotowany do nakłucia w chwili wkładania ostrza.
 6. Wsuń pasek testowy, aby włączyć glukometr
  Wprowadzić pasek testowy do portu paska testowego glukometru w taki sposób, aby listwy kontaktowe były skierowane w stronę użytkownika. Nie jest wymagane wykonanie żadnej czynności w celu kodowania glukometru. Gdy na ekranie pojawi się komunikat Nanieś kroplę krwi należy zbliżyć kroplę krwi do krawędzi paska testowego.
 7. Nakłucie palca
  Docisnąć mocno nakłuwacz do bocznej powierzchni opuszki palca. Nacisnąć przycisk zwalniający. Odsunąć nakłuwacz od opuszki palca.
 8. Uzyskiwanie okrągłej kropli krwi
  Należy delikatnie ścisnąć opuszkę palca, aż pojawi się kropla krwi (nie należy wyciskać kropli krwi na siłę). Jeśli krew rozmazuje się lub płynie, NIE należy używać
  tej próbki. Przetrzyj miejsce nakłucia i delikatnie masując uzyskaj następną kroplę lub nakłuj nowe miejsce.

Nanoszenie kropli krwi i odczytywanie wyników

 1. Przygotowanie do pomiaruz
  Trzymając palec w pozycji wyprostowanej i bez ruchu, należy zbliżyć krawędź paska testowego do kropli krwi.

  Nie nakładać kropli krwi na wierzchnią część paska testowego.

  Nie trzymać glukometru i paska testowego poniżej kropli krwi. Może to spowodować wpłynięcie kropli krwi do portu paska testowego glukometru, powodując jego uszkodzenie. Nie należy dopuścić, aby krew dostała się do portu danych.

 2. Nanoszenie próbki
  Pasek testowy ustaw na wysokości kropli krwi tak, aby wąski kanalik na krawędzi paska testowego prawie dotykał powierzchni kropli krwi.
  Delikatnie zbliż środkową część krawędzi paska testowego do kropli krwi.
  • Nie należy przyciskać paska testowego do miejsca nakłucia, gdyż kanalik może zostać zablokowany i nie wypełni się prawidłowo.
  • Nie rozmazywać i nie zgarniać kropli krwi przy użyciu paska testowego.
  • Należy zbliżyć kroplę krwi do paska testowego jednokrotnie - nie należy próbować dokładać krwi do paska.
  • Nie poruszać paskiem testowym podczas pomiaru, ponieważ może pojawić się komunikat błędu lub może nastąpić wyłączenie glukometru.
  • Nie należy wyjmować paska testowego z glukometru dopóki wynik nie zostanie wyświetlony. Usunięcie paska testowego w trakcie pomiaru spowoduje wyłączenie się glukometru
 3. Odczekać, aż okno kontrolne napełni się całkowicie
  Po wpłynięciu kropli krwi do wąskiego kanalika okno kontrolne paska testowego powinno wypełnić się całkowicie. Całkowite wypełnienie okna kontrolnego oznacza, że podano wystarczającą ilość krwi. Pojawi się ekran odliczania. Odsunąć pasek testowy od kropli krwi i odczekać, aż glukometr przeprowadzi odliczanie (około 5 sekund).


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Zobacz produkty o podobnym działaniu

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.