Eusure One, system monitorowania stężenia glukozy we krwi

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: EUMED
  • Podmiot odpowiedzialny: PMT SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: CE*

Produkt chwilowo niedostępny

Zapytaj o zamiennik
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Produkt przeznaczony jest do ilościowego oznaczania stężenia glukozy we krwi pełnej. Zalecane jest, aby osoby chorujące na cukrzycę monitorowały samodzielne stężenie glukozy we krwi w warunkach domowych. System Eusure One może być również wykorzystywany przez personel medyczny ub pielęgniarki w placówkach służby zdrowia. Krew do badania należy pobierać wyłącznie z opuszki palca. Glukometr nie jest przeznaczony do badań noworodków.

Uwaga! Przed pierwszym użyciem systemu Eusure One należy dokładnie zapoznać się z treścią instrukcji użytkowania oraz przećwiczyć obsługę systemu.

Wskazania

Produkt przeznaczony jest do ilościowego oznaczania stężenia glukozy we krwi pełnej. Zalecane jest, aby osoby chorujące na cukrzycę monitorowały samodzielne stężenie glukozy we krwi w warunkach domowych. System Eusure One może być również wykorzystywany przez personel medyczny lub pielęgniarki w placówkach służby zdrowia. Krew do badania należy pobierać wyłącznie z opuszki palca.

Uwaga! Przed pierwszym użyciem systemu Eusure One należy dokładnie zapoznać się z treścią instrukcji użytkowania oraz przećwiczyć obsługę systemu.

Działanie

Działanie systemu Eusure One oparte jest na technologii biosensora elektrochemicznego oraz działania sił kapilarnych. Do działania systemu wystarcza niewielka ilość krwi, która jest wprowadzana do komory reakcyjnej paska testowego dzięki siłom kapilarnym. Aparat dokonuje pomiaru i wyświetla wynik w ciągu kilku sekund.

Sposób przechowywania 30°C

Sposób użycia

Przygotowanie przed wykonaniem pomiaru

Przygotuj odpowiednie elementy systemu Eusure One do dokonania pomiaru stężenia glukozy we krwi. Zastosowanie się do poniższych wskazówek zapewni przeprowadzenie prawidłowego i dokładnego pomiaru.

Do wykonania pomiaru niezbędne są:

 1. Glukometr Eusure One

 2. Paski testowe Eusure One

 3. Nakłuwacz i lancety

 4. Wacik lub gazik nasączony 75% roztworem alkoholu do przetarcia miejsca nakłucia po pobraniu próbki krwi.

Wskazówki

 1. Przygotuj nakłuwacz:

  • Odkręć i zdejmij przednią część obudowy nakłuwacza.

  • Wprowadź lancet w uchwyt nakłuwacza. Upewnij się, że lancet jest we właściwej pozycji.

  • Ostrożnie ukręć osłonkę ostrza lancetu.

  • Załóż i zakręć przednią część obudowy nakłuwacza. Ustaw odpowiednią głębokość nakłucia: 1,2,3,4 lub 5.

 2. Umyj ręce mydłem w ciepłej wodzie. Dokładnie opłucz i osusz dłonie. Delikatnie pomasuj opuszkę palce, który zamierzasz ukłuć. Zabieg ten zwiększy krwawienie z palca po nakłuciu.

 3. Wyjmij pasek testowy z fiolki, a następnie natychmiast ją zamknij. Zapewni to utrzymanie pozostałych pasków testowych w suchym środowisku.

 4. Trzymając pasek testowy wprowadź go w szczelinę testową glukometru aż do momentu wyłączenia aparatu do wydania sygnału dźwiękowego.

 5. Sprawdź, czy numer kodowy wyświetlony na ekranie aparatu jest identyczny z numerem na fiolce pasków testowych. Jeśli ni, usuń pasek testowy i przeprowadź procedurę kodowania glukometru ponownie.

 6. Jeżeli procedura jest nieprawidłowa, na wyświetlaczu aparatu pojawią się migające ikony. Aparat jest gotowy do wykonania pomiaru.

Uwagi:

 1. Pomiaru stężenia glukozy należy dokonać w ciągu 5 minut od chwili wyjęcia paska testowego z fiolki. Jeśli pomiar nie zostanie wykonany w przeciągu 5 minut należy użyć nowego paska.

 2. Paski są elementami jednorazowego użytku. Nie mogą być używane powtórnie. Jeśli do szczeliny testowej glukometru zostanie wprowadzony zużyty pasek testowy na ekranie aparatu pojawi się symbol (ER-2) błędu paska testowego.

 3. Jeśli pasek testowy zostanie wprowadzony do glukometru złym końcem lub stroną apartu nie włączy się automatycznie.

 4. Aby wzmóc krwawienie delikatnie uciśnij opuszkę palca wokół miejsca nakłucia. Przeprowadź pomiar stężenia glukozy natychmiast po nakłuciu palca, używając świeżej kropli krwi.

 5. Pozostawienie paska testowego w aparacie przez kilka minut spowoduje automatyczne wyłączenie się aparatu.

Uwaga!

 1. Lancety są elementami jednorazowego użytku. Aby uniknąć możliwej infekcji zabrania się ich powtórnego używania.

 2. Zaleca się stosowanie wyłącznie atestowanych lancetów.

Wykonywanie pomiaru stężenia glukozy we krwi

Wskazówki

 1. Odciągnij końcówkę nakłuwacza aż do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia i jej zatrzymania.

 2. Nakłuj opuszkę palca za pomocą nakłuwacza i delikatnie ją uciśnij, aby uzyskać kroplę krwi.

 3. Zbliżając nakłuty palec do paska testowego lub pasek testowy do nakłutego palca, nałóż próbkę krwi. Zetknięcie kropli krwi z miejscem nałożenia próbki krwi paska testowego powoduje jej automatyczne zassanie do komory reakcyjnej paska. Próbka krwi powinna być nakładana (aplikowana) z boku, z prawej strony paska testowego! Nakładanie krwi na górną powierzchnię paska jest błędem.

 4. Odsuń palec od paska testowego po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wyemitowanego przez glukometr. Na ekranie aparatu rozpoczyna się odliczanie.

 5. Po czasie odliczania wyemitowany zostaje sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu pomiaru. Wynik pomiaru pozostaje automatycznie wyświetlony na ekranie glukometru.

Uwagi:

 1. Aby uniknąć bliznowacenia opuszki palca należy każdorazowo zmieniać miejsce jej nakłucia.

 2. Nie wolno nakładać (aplikować) kropli krwi na pasek testowy w miejscu innym niż miejsc nałożenia (aplikacji) próbki krwi.

 3. Pomiar stężenia glukozy we krwi powinien być przeprowadzony w przeciągu 5 minut od chwili uruchomienia glukometru. W przeciwnym wypadku aparat wyłączy się automatycznie po upływie tego czasu.

Uwaga!

 1. Pojawienie się na ekranie glukometru napisu Lo może świadczyć, iż stężenie glukozy we krwi jest na poziomie niższym niż 30 mg/dl (1,6 mmol/l). Stężenie takie może wskazywać na ciężką hipoglikemię.

 2. Pojawienie się na ekranie glukometru napisu Hi może świadczyć, iż stężenie glukozy we krwi jest na poziomie wyższym niż 600 mg/dl (33,3 mmol/l). Stężenie takie może świadczyć na ciężką hiperglikemię.

 3. Jeśli na ekranie glukometru pojawi się którykolwiek z wyżej wymienionych symboli natychmiast zasięgnij porady lekarskiej.

Postępowanie po dokonania pomiaru stężenia glukozy we krwi

Wskazówki

 1. Usuń z glukometru zużyty pasek testowy za pomocą wyrzutnika pasków. Umieść glukometr wraz z paskiem nad pojemnikiem na zużyte odpady medyczne i przesuń suwak wyrzutnika w dół - spowoduje to automatyczne wyrzucenie paska z aparatu. Po usunięciu paska glukometr wyłącza się automatycznie.
 2. Wbij końcówkę ostrza zużytego lancetu w osłonkę ostrza lancetu. Wyjmij lancet z nakłuwacza i wyrzuć go do pojemnika na odpady medyczne.

 3. Zanotuj wynik i datę pomiaru.

 4. Do czyszczenia obudowy glukometru używaj wyłącznie miękkiej szmatki lub chusteczki zmoczonej w czyste wodzie. Zabronione jest używanie rozpuszczalników lub alkoholu.

 5. Glukometr powinien być zawsze przechowywany w ochronnym etui wchodzącym w skład zestawu.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.