Diasip, specjalistyczny preparat odżywczy do picia, smak waniliowy, 4 x 200 ml

ŻYWNOŚĆ SPECJALISTYCZNA MEDYCZNEGO PRZEZNACZENIA, Produkt dostępny bez recepty

 • Substancja czynna: ZŁOŻONE
 • Producent: NUTRICIA
  • Podmiot odpowiedzialny: NUTRICIA POLSKA SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: GIS 05/04
31,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne jutro od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Diasip przeznaczony jest dla osób, które mają problemy ze spożywaniem normalnych posiłków i z dostarczeniem odpowiedniej ilości składników odżywczych i energii z pożywienia, szczególnie w okresie choroby i rekonwalescencji. Stosować u pacjentów z cukrzycą lub upośledzoną tolerancją glukozy wymagających postępowania żywieniowego, przykładowo:

przed oraz po zabiegach operacyjnych, oraz w okresie rekonwalescencjipo udarzew zaburzeniach żucia i połykaniaprzy braku apetytu o różnej etiologii

Działanie

Diasip to specjalistyczny preparat odżywczy o obniżonej zawartości węglowodanów i składzie sprzyjającym utrzymaniu niskiej glikemii, w płynnej postaci, przeznaczony do picia. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach: białko, tłuszcze, węglowodany oraz komplet witamin i minerałów. Jego zaletą jest to, że w małej objętości dostarcza odpowiednią ilość energii i wszystkie niezbędne osobie chorej składniki odżywcze. Dzięki formie płynnej jest łatwy do podania. Może być uzupełnieniem standardowej diety lub stanowić jedyne źródło pożywienia.

Skład

Jedno opakowanie (200 ml) zawiera:

9,8 g białka 7,6 g tłuszczy23,4 g węglowodanów 7,2 g laktozy4 g błonnika pokarmowegoskład minerałów i witamin niezbędnych dla diabetyków (selen, witaminy C i E)substancje słodzące: acesulfam K i sacharynian sodu

Diasip nie zawiera:

glutenu - może być stosowany przez osoby chore na celiakię

Wartość energetyczna jednego opakowania (200 ml) wynosi 208 kcal, czyli 2,4 wymiennika węglowodanowego.

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

 • Diasip jest produktem gotowym do spożycia. Najlepiej podawać po schłodzeniu. Zaleca się pić powoli (1 opakowanie od 30 min. do 1 godz.) między posiłkami.
 • Najczęściej zalecane stosowanie jako uzupełnienie tradycyjnych posiłków to 2-4 opakowań dziennie przez 14 dni i więcej.
 • Jako kompletną dietę, zastępującą w całości normalne posiłki można stosować  7-10 opakowań dziennie  przez okres, w którym chory wymaga wsparcia żywieniowego.
 • Stosowanie należy skonsultować z lekarzem.
 • Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. U dzieci w wieku 3-6 lat stosować wyłącznie jako uzupełnienie diety.
 • Nie stosować w przypadku występowania alergii na białka mleka krowiego, galaktozemii i fruktozemii. Nie stosować u osób wymagających diety bezresztkowej.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.