Diagomat normal, płyn kontrolny

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: DIAGNOSIS
  • Podmiot odpowiedzialny: DIAGNOSIS S.A.
  • Pozwolenie: UR*
11,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Test z płynem kontrolnym DIAGOMAT wykonujemy w celu stwierdzenia, że: 1) glukometr DIAGOMAT i paski testowe DIAGOMAT Strip funkcjonują prawidłowo, 2) podawane wyniki są wiarygodne.

Działanie

Płyn kontrolny DIAGOMAT Normal jest wodnym roztworem glukozy z niewielką zawartością składników obojętnych chemicznie oraz barwnika spożywczego, przeznaczonym do sprawdzania dokładności pomiaru wykonanego przy użyciu Zestawu do pomiaru poziomu glukozy we krwi DIAGOMAT.

Skład

Płyn kontrolny DIAGOMAT NORMAL (N) dostarczany jest w postaci zbuforowanego, stabilizowanego roztworu wodnego o znanym stężeniu D (+)- glukozy, zawierającego środek konserwujący i inne składniki obojętnie chemicznie. Skład roztworów jest dobrany, tak by reagowały one identycznie jak próbki krwi pełnej zawierające glukozę w stężeniu około 50, 120 lub 380 mg/dL. Rzeczywisty zakres wartości charakterystycznych dla danej serii jest wydrukowany na etykiecie pojemnika z paskami testowymi DIAGOMAT Strip.

UWAGA: Istnieją trzy rodzaje płynów kontrolnych DIAGOMAT:

 • DIAGOMAT Normal (N) o prawidłowym stężeniu glukozy (~120 mg/dL= ~6,7 mmol/l),
 • DIAGOMAT Low (L) o niskim stężeniu glukozy (~50 mg/dL= ~2,8mmol/l),
 • DIAGOMAT High (H) o wysokim stężeniu glukozy (~380 mg/dL= ~21,1 mmol/l).

Płyny kontrolne DIAGOMAT Low (L) i DIAGOMAT High (H) są przeznaczone do dodatkowego sprawdzenia poprawności wskazań glukometru DIAGOMAT. Do standardowego sprawdzenia poprawności wskazań glukometru DIAGOMAT służy płyn kontrolny DIAGOMAT Normal (N) dołączony do zestawu DIAGOMAT. Uzupełniającą kontrolę poprawności wskazań glukometru DIAGOMAT przeprowadzamy wybierając jeden z dwóch zestawów płynów kontrolnych: DIAGOMAT Normal (N) i DIAGOMAT Low (L) lub DIAGOMAT Normal (N) i DIAGOMAT High (H). Każdy płyn można nabyć osobno. Jeżeli masz kłopoty z zakupem płynów kontrolnych DIAGOMAT, zgłoś ten problem na numer Bezpłatnej infolinii Działu Obsługi Klienta 800 70 30 11.

Płyn kontrolny DIAGOMATmg/dLmmol/l
Stężenie niskie (L)~ 50~ 2.8
Stężenie prawidłowe (N)~ 120~ 6.7
Stężenie wysokie (H)~ 380~ 21.1

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

Aby wynik testu z płynem kontrolnym nie został zapisany w pamięci urządzenia i nie był brany pod uwagę przy wyliczaniu średniego stężenia glukozy we krwi, należy ustawić glukometr na tryb pracy "test". Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się ze szczegółową instrukcją użycia Zestawu do pomiaru poziomu glukozy we krwi DIAGOMAT.

 1. Wyjąć pasek testowy DIAGOMAT Strip z pojemnika i natychmiast zamknąć szczelnie opakowanie. Wprowadzić pasek testowy do gniazdka testowego glukometru białą powierzchnią ku górze zgodnie z kierunkiem czerwonej strzałki narysowanej na pasku.
 2. Glukometr włączy się automatycznie, co zasygnalizuje sygnałem dźwiękowym. Po sygnale dźwiękowym na ekranie wyświetlony zostanie numer kodu oraz migający symbol " ". Należy upewnić się, że kod wyświetlany na ekranie jest zgodny z kodem (numerem) podanym na opakowaniu pasków testowych DIAGOMAT Strip. Jeżeli kody są niezgodne, należy zakodować glukometr stosując klucz kodujący.
 3. Po wyświetleniu symbolu " ", należy nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk S w celu przełączenia urządzenia do trybu testu z płynem kontrolnym. Symbol " " wyświetlany na ekranie wskazuje, że wynik oznaczenia zostanie potraktowany jako test kontrolny. W tym momencie urządzenie jest gotowe do przeprowadzenia testu.
 4. Z butelki z płynem kontrolnym DIAGOMAT wycisnąć i odrzucić pierwszą kroplę płynu kontrolnego i nie używać jej do wykonania testu. Następnie wycisnąć kolejną kroplę płynu kontrolnego na czystą, nie chłonną powierzchnię (czysty kawałek woskowanego papieru, np. pergamin). Nie zakraplać płynu kontrolnego bezpośrednio z buteleczki na pasek testowy.
 5. Końcem paska testowego lekko dotknąć kropli płynu kontrolnego. Zostanie on wchłonięty samoistnie przez zakończenie paska testowego. Pozostawić do chwili usłyszenia sygnału dźwiękowego glukometru. Urządzenie zacznie w tym momencie odliczanie od "8" do "1", po czym na wyświetlaczu pojawi się wynik pomiaru.
 6. Porównać wynik pomiaru przeprowadzonego za pomocą płynu kontrolnego z zakresem wartości podanym na pojemniku z paskami testowymi DIAGOMAT Strip. Glukometr DIAGOMAT działa prawidłowo, jeżeli wyniki testu mieszczą się w granicach wartości podanych na opakowaniu pasków testowych DIAGOMAT Strip.

 


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Produkty, które mogą Ci się przydać

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.