Contour Plus, system monitorowania stężenia glukozy we krwi

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: BAYER
    • Pozwolenie: CE*

Produkt został wycofany z oferty

Zapytaj o zamiennik
800 800 600

czynne dziś do 14:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

System monitorowania stężenia glukozy we krwi CONTOUR PLUS firmy Bayer (glukometr, paski testowe i roztwór kontrolny) przeznaczony jest do samodzielnego wykonywania badań przez osoby chore na cukrzycę oraz przez personel medyczny w celu monitorowania stężeń glukozy we krwi pełnej żylnej i świeżej krwi pełnej włośniczkowej uzyskanej z opuszki palca lub z dłoni. 

Glukometr Contour Plus jest:

  • Łatwy - system monitorowania stężenia glukozy we krwi Contour  Plus został zaprojektowany z myślą o prostocie.

  • Automatyczny - glukometr Contour Plus firmy Bayer jest wyposażony w technologię No Coding, która umożliwia jego automatyczne kodowanie po każdym wsunięciu paska testowego. Automatycznie oznaczone zostanie również wykonanie badania z użyciem roztworu kontrolnego.

  • Dostateczna ilość krwi - glukometr Contour Plus ostrzega, gdy na pasku testowym znajduje się zbyt mała ilość krwi i zezwala na dodanie większej ilości krwi. Pasek testowy jest zaprojektowany w taki sposób, by z łatwością „zasysać” krew na końcówkę próbki. Nie należy nanosić krwi bezpośrednio na płaską powierzchnię paska testowego.

Glukometr Contour Plus działa wyłącznie z paskami testowymi Contour Plus i roztworem kontrolnym Contour Plus.

Działanie

System monitorowania stężenia glukozy we krwi Contour Plus firmy Bayer służy do wykonywania pomiarów ilościowych stężenia glukozy we krwi pełnej w zakresie od 10 mg/dl do 600 mg/dl.

Przeznaczony jest wyłącznie do stosowania w diagnostyce in vitro.

System monitorowania stężenia glukozy we krwi Contour Plus może być stosowany do oceny skuteczności różnych sposobów postępowania mających na celu kontrolowanie stężenia glukozy we krwi pacjentów. System monitorowania stężenia glukozy we krwi Contour Plus nie jest przeznaczony do diagnozowania lub wykonywania badań przesiewowych w kierunku cukrzycy i nie należy go stosować u noworodków.

Sposób przechowywania 30°C

Sposób użycia

Przed rozpoczęciem wykonywania badań należy zapoznać się z instrukcją obsługi systemu CONTOUR PLUS, ulotką dołączoną do opakowania nakłuwacza MICROLET 2, a także ze wszystkimi materiałami zawartymi w zestawie glukometru.

Należy dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji użytkowania i pielęgnacji systemu.

Produkt należy sprawdzać pod kątem brakujących, uszkodzonych lub pękniętych części. Jeśli butelka z paskami testowymi wewnątrz nowego opakowania z paskami jest otwarta, nie należy ich używać.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.