Clazicon 60 mg, 30 tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu

PRODUKT LECZNICZY REFUNDOWANY, Produktu dostępny za okazaniem recepty

  • Substancja czynna: Gliclazidum
  • Producent: SYNOPTIS PHARMA
    • Podmiot odpowiedzialny: ACTAVIS GROUP PTC EHF
    • Pozwolenie: MZ 23048
od 7,55 zł do 12,58 zł
12,58 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce Produkt dostępny wyłącznie za okazaniem recepty w aptece

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Clazicon 60 mg jest lekiem zmniejszającym stężenie cukru we krwi (doustnym lekiem przeciwcukrzycowym, należącym do grupy pochodnych sulfonylomocznika).

Wskazania

Lek Clazicon stosuje się u osób dorosłych z pewnym rodzajem cukrzycy (cukrzyca typu 2), u których przestrzeganie odpowiedniej diety, stosowanie ćwiczeń fizycznych oraz zmniejszenie masy ciała nie wystarczają do utrzymania prawidłowego stężenia cukru we krwi.

Skład

Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera:

60 mg substancji czynnej − gliklazydu

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

Podanie doustne. Tabletki Clazicon, 60 mg należy połknąć tabletkę lub jej połowę w całości. Nie żuć ani nie rozgryzać tabletek. Tabletkę (tabletki) należy przyjąć, popijając szklanką wody w czasie śniadania (najlepiej o tej samej godzinie każdego dnia).

Po przyjęciu tabletki (tabletek) pacjent zawsze musi zjeść posiłek.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.