Biatain, opatrunek piankowy samoprzylepny, 7,5 x 7,5 cm, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: COLOPLAST
  • Podmiot odpowiedzialny: COLOPLAST SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: CE*
od 0,17 zł do 8,58 zł
8,58 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Opatrunki piankowe Biatain są sterylnymi, miękkimi, wysoce pochłaniającymi i plastycznymi opatrunkami jednorazowymi z pianki poliuretanowej, które zapewniają idealne, wilgotne środowisko gojenia i skuteczne postępowanie z wysiękiem.

Opatrunki piankowe Biatain są chronione półprzepuszczalnymi osłonami, które są wodoodporne i pełnią rolę barier przeciwbakteryjnych.

Sposób użycia

 1. Opłucz ranę roztworem soli fizjologicznej lub lekko ciepłą wodą.

  Delikatnie osusz skórę wokół rany. Nie potwierdzono bezpiecznego stosowania opatrunków piankowych Biatain z innymi środkami czyszczącymi.

 2. W przypadku stosowania filmu, kremu, maści lub podobnego produktu należy pozostawić skórę do wyschnięcia.

 3. Wyjmij opatrunki piankowe Biatain z opakowania, stosując technikę aseptyczną. Nie dotykaj czystej (niezadrukowanej) strony pianki.

 4. Nałóż opatrunki piankowe Biatain jak przedstawiono na rysunkach i według wskazówek dotyczących nakładania. Wybierz opatrunek, w przypadku którego podkładki piankowe nachodzą co najmniej 2 centymetry na krawędź rany (zakładka wielkości 1 centymetra jest wystarczająca w przypadku małych opatrunków).

 5. Opatrunki piankowe Biatain należy zmieniać, kiedy istnieją do tego wskazania kliniczne lub kiedy wysięk widoczny jest na krawędzi opatrunku.

 6. Opatrunki piankowe Biatain mogą pozostawać na miejscu do 7 dni w zależności od ilości wysięku, stanu opatrunku i rodzaju rany.

Zakładanie:

Zastosuj uchwyt, aby uniknąć dotykania opatrunku i zapewnić aseptyczną aplikację. Najpierw zdejmij folię ochronną i umieść część piankową opatrunku na ranie. Następnie zdejmij folie na bokach jako część zakładania opatrunku.

Zdejmowanie:

Aby zdjąć opatrunek, delikatnie podnieś rogi opatrunku z rany.

Podczas zdejmowania opatrunku przylepnego zaleca się poluzowanie przylepnej granicy przed podniesieniem opatrunku z rany.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.