Biatain, opatrunek hydrokapilarny superprzylepny, 20 x 20 cm, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: COLOPLAST
    • Podmiot odpowiedzialny: COLOPLAST SP. Z O.O.
    • Pozwolenie: CE*
od 0,00 zł do 53,42 zł
53,42 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Przylepny opatrunek Biatain Super to bardzo chłonny opatrunek hydrokapilarny zapewniający optymalne, wilgotne środowisko gojenia dla ran wysiękowych.

Przylepny opatrunek Biatain Super jest przede wszystkim wskazany w leczeniu ran odleżynowych i owrzodzeń kończyn dolnych o dużym, umiarkowanym i małym wysięku, które otacza zdrowa skóra.

Opatrunki można stosować w całym okresie gojenia, aby zapewnić wypełnienie i ochronę w przypadku oparzeń drugiego stopnia, ran cukrzycowych (głównie podudzia i stopy), ran chirurgicznych (gojących się przez ziarninowanie i ran po wycinkach) oraz otarć skóry.

Skład

Przylepny opatrunek Biatain Super ma przyjazny dla skóry hydrokoloidowy brzeg przylepny, wkład chłonny (warstwę hydrokapilarną) między warstwą kontaktową a wodoodporną, półprzepuszczalną osłoną,

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Spłukać ranę roztworem soli fizjologicznej lub wodą z kranu. Delikatnie osuszyć skórę wokół rany. Wybrać opatrunek hydrokapilarny Biatain Super o takim rozmiarze, aby wkład chłonny był większy od rany. Nie docinać opatrunku. Stosować uchwyty, aby zapewnić aseptyczną aplikację. Nałożyć stroną przylepną do rany. Usunąć uchwyt.

Opatrunki Biatain Super należy zmieniać gdy istnieją ku temu wskazania kliniczne lub gdy warstwa hydrokapilarna nasyci się wysiękiem. Opatrunki Biatain Super mogą pozostawać na miejscu do 7 dni w zależności od ilości wysięku, stanu opatrunku i rodzaju rany. Opatrunki Biatain Super nadają się do stosowania pod bandażem uciskowym.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.