Biatain AG, opatrunek piankowy nieprzylepny, 10 x 20 cm, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: COLOPLAST
  • Podmiot odpowiedzialny: COLOPLAST SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: CE*
od 5,24 zł do 33,56 zł
33,56 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Opatrunki piankowe Biatain Ag mogą redukować przykry zapach spowodowany obecnością drobnoustrojów w ranie.

Opatrunki piankowe Biatain Ag zawierają przeciwbakteryjny kompleks srebra rozproszony równomiernie w piance. Srebro uwalniane jest do łożyska rany po zetknięciu się z wysiękiem. W obecności wysięku uwalnianie jonów srebra będzie następowało przez okres do 7 dni.

Opatrunki piankowe Biatain Ag są skuteczne przeciwko szczepom bakteryjnym, o których wiadomo, że wpływają negatywnie na gojenie ran, takim jak Pseudomo-nas aeruginosa, Staphylococcus aureus i Streptococcus ß-hemolizujący. In vitro opatrunki wykazują aktywność przeciwbakteryjną do 7 dni.

Opatrunki piankowe Biatain Ag są chronione półprzepuszczalnymi osłonami, które są wodoodporne i pełnią rolę barier przeciwbakteryjnych.

Opatrunki piankowe Biatain Ag nieprzylepne są za sprawą braku przylepca odpo-wiednie do stosowania na delikatnej skórze.

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

 1. Opłukać ranę roztworem soli fizjologicznej lub lekko ciepłą wodą. Delikatnie osuszyć skórę wokół rany. Nie potwierdzono bezpiecznego stosowania opatrunków piankowych Biatain Ag z innymi środkami czyszczącymi.

 2. W przypadku stosowania filmu, kremu, maści lub podobnego produktu pozostawić skórę do wyschnięcia.

 3. Wyjąć opatrunki piankowe Biatain Ag z opakowania, stosując się do zasad aseptyki. Nie dotykać czystej (niezadrukowanej) strony pianki.

 4. Nałożyć opatrunki piankowe Biatain Ag jak przedstawiono na rysunkach i według wskazówek dotyczących nakładania. Wybrać opatrunek, w przypadku którego podkładki piankowe nachodzą co najmniej 2 centymetry na krawędź rany. Zakładka wielkości 1 centymetra jest wystarczająca w przypadku małych opatrunków.

 5. Jeśli rana wydziela niewielkie ilości wysięku, opatrunki piankowe można przed umieszczeniem na ranie zwilżyć sterylnym roztworem soli fizjologicznej.

 6. Opatrunek piankowy Biatain Ag nieprzylepny należy zamocować bandażem lub bandażem uciskowym.
 7. Opatrunki piankowe Biatain Ag należy zmieniać, kiedy istnieją do tego wskazania kliniczne lub kiedy wysięk widoczny jest na krawędzi opatrunku.

 8. Opatrunki piankowe Biatain Ag mogą pozostawać na miejscu do 7 dni w zależności od ilości wysięku, stanu opatrunku i rodzaju rany.

 9. W przypadku stosowania produktów zawierających srebro przez dłużej niż 30 dni zalecana jest ocena kliniczna przez pracownika służby zdrowia.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.