Aquacel Ag Extra, opatrunek, 5 x 5 cm, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: CONVATEC
  • Podmiot odpowiedzialny: CONVATEC LIMITED
  • Pozwolenie: CE*
od 1,78 zł do 5,32 zł
5,32 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Przewlekłe owrzodzenia,
Epidermolysis bullosa

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 • Przed nałożeniem opatrunku należy oczyścić obszar rany za pomocą odpowiedniego środka oczyszczającego.
 • Opatrunek AQUACEL Ag EXTRA wykonany w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających powinien pokrywać skórę na obszarze co najmniej 1 cm wokół rany.
 • Podczas zastosowania opatrunku AQUACEL Ag EXTRA w Technologii Hydrofiber™ w ranach głębokich, należy wypełnić ranę tylko do 80%, gdyż dzięki swoim właściwościom opatrunek AQUACEL Ag EXTRA w Technologii Hydrofiber z włóknami wzmacniającymi w kontakcie z płynem rany, zwiększy swoją objętość, wypełniając puste przestrzenie.
 • Opatrunek AQUACEL Ag EXTRA wykonany w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających zaleca się stosować w połączeniu z: - opatrunkami nieprzepuszczającymi wilgoci, np. opatrunkami Versiva™ XC™, Granuflex™ Extra Thin, lub CombiDERM™, w przypadku ran z niewielkim lub średnim wysiękiem; - nieprzylepnymi opatrunkami wtórnymi takimi jak CombiDERM lub Versiva™ XC™, lub gazą w przypadku ran ze znacznym wysiękiem; - w przypadku ran suchych należy zapoznać się z instrukcjami DLA RAN SUCHYCH poniżej.
 • Szczegółowe instrukcje użytkowania opatrunków wtórnych znajdują się na ulotkach dołączonych do opakowań.
 • Wszystkie rany należy poddawać częstej kontroli. Opatrunek AQUACEL Ag EXTRA wykonany w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających należy zdjąć zgodnie ze wskazaniami klinicznymi (takimi jak przeciekanie, nadmierne krwawienie, większy ból) lub po upływie maksymalnie siedmiu dni. OPARZENIA POŚREDNIEJ GRUBOŚCI (DRUGIEGO STOPNIA)
 • Przed nałożeniem opatrunku należy oczyścić obszar rany za pomocą odpowiedniego środka oczyszczającego.
 • Opatrunek AQUACEL Ag EXTRA wykonany w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających powinien pokrywać skórę na obszarze co najmniej 5 cm wokół oparzenia lub taki sam obszar przylegającego opatrunku AQUACEL Ag w Technologii Hydrofiber.
 • Opatrunek AQUACEL Ag EXTRA w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających powinien zostać przykryty sterylną, chłonną gazą i odpowiednio umocowany przylepcem medycznym lub bandażem mocującym.
 • Należy regularnie zdejmować opatrunek zewnętrzny i dokonywać kontroli opatrunku AQUACEL Ag EXTRA wykonanego w Technologii Hydrofiber™ z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających, nie zdejmując go z oparzonego obszaru.
 • Przyleganie opatrunku AQUACEL Ag EXTRA w Technologii Hydrofiber™ z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających do łożyska rany jest pożądane.
 • W miarę postępowania procesu reepitelializacji rany oparzeniowej opatrunek AQUACEL Ag EXTRA wykonany w Technologii Hydrofiber™ z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających odejdzie od rany lub da się łatwo zdjąć.

W przypadku oparzeń pośredniej grubości(drugiego stopnia) opatrunek AQUACEL Ag EXTRA w Technologii Hydrofiber™ z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających można pozostawić na ranie przez okres do 14 dni lub zgodnie ze wskazaniami klinicznymi.W przypadku wystąpienia infekcji konieczna może być częsta kontrola rany. DLA RAN SUCHYCH Opatrunek AQUACEL Ag EXTRA w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających należy umieścić na ranie, a następnie zmoczyć wyłącznie obszar nad raną sterylną solą fizjologiczną (0,9% roztwór Na Cl). Zdolność pionowej absorpcji opatrunku AQUACEL Ag EXTRA wykonanego w Technologii Hydrofiber z dodatkiem srebra jonowego i włókien wzmacniających wspomaga utrzymanie wilgotnego obszaru wyłącznie nad raną i zmniejsza ryzyko maceracji. Opatrunek należy przykryć opatrunkiem nieprzepuszczającym wilgoci, jak np. Granuflex Extra Thin, aby zapobiec wyschnięciu opatrunku, a w rezultacie jego przyklejeniu do rany. Przechowywać w temperaturze pokojowej (10º C - 25º C/50º F - 77º F).W suchym miejscu.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.