Abra, płyn kontrolny normal

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: DIAGNOSIS
  • Podmiot odpowiedzialny: DIAGNOSIS S.A.
  • Pozwolenie: CE*
23,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Roztwór kontrolny to wodny roztwór glukozy z niewielką ilością składników niereaktywnych i barwników spożywczych do weryfikacji dokładności Zestawu do pomiaru poziomu glukozy we krwi. Roztwór kontrolny sprawdza działanie glukometru, paska testowego i techniki pracy użytkownika.

Skład

Każdy roztwór kontrolny to zbuforowany, ustabilizowany wodny roztwór glukozy (o pożądanej zawartości glukozy) zawierający środki konserwujące i inne składniki niereaktywne. Roztwór został spreparowanyw taki sposób, aby reagować równoważnie próbce krwi pełnej, zawierającej w przybliżeniu 44,79 lub 220 mg/dL glukozy. Zakresy (zależne od partii) są nadrukowane na etykiecie fiolki.

Płyn kontrolnymg/dLmmol/l
Poziom 1 (LOW)~ 44~ 2,4
Poziom 2 (NORMAL)~ 79~ 4,4
Poziom 3 (HIGH)~ 220~ 12,2

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

Upewnij się, że glukometr jest ustawione na tryb "ctl", aby wynik nie został zapisany w pamięci i nie został ujętywśredniej.

 1. Umieść pasek testowy w gnieździe glukometru. Glukometr włączy się automatycznie. Urządzenie wyda krótki dźwięk, wyświetlą się kropkowane linie poruszające się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie wyświetli się migający znak "S".
 2. Po wyświetleniu znaku "S” przytrzymaj przycisk S przez około 3 sekundy, aby włączyć tryb roztworu kontrolnego. Znak "ctl" sygnalizuje, że glukometr jest w trybie testu roztworu kontrolnego. Teraz można użyć roztworu kontrolnego.
 3. Usuń pierwszą kroplę roztworu kontrolnego i wyciśnij małą kropelkę roztworu kontrolnego na czystą, nieabsorbującą powierzchnię (np. ceramiczny talerzyk). Nie nakładaj roztworu kontrolnego na pasek testowy bezpośrednio z buteleczki.
 4. Delikatnie dotknij kroplę roztworu kontrolnego krawędzią paska testowego. Roztwór kontrolny zostanie automatycznie zassany do paska przez jego końcówkę. Przytrzymaj, aż urządzenie wyda krótki dźwięk. Glukometr rozpocznie odliczanie od 5 do 1; wyświetli się wynik dla roztworu kontrolnego.
 5. Porównaj wyniki z zakresem roztworu kontrolnego nadrukowanym na fiolce paska
  testowego. Wyniki powinny być w zakresie oznaczonym na fiolce paska testowego.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.