Aquacel Foam, przylepne opatrunki piankowe w technologii hydrofiber, 21 x 21 cm, 1 sztuka

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: CONVATEC
  • Podmiot odpowiedzialny: CONVATEC LIMITED
  • Pozwolenie: CE*
od 0,00 zł do 58,82 zł
58,82 zł

Co to jest odpłatność? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Przewlekłe owrzodzenia,
Epidermolysis bullosa

Działanie

Zapewnia wodoszczelność oraz stanowi barierę dla wirusów i bakterii. Chroni ranę od zewnętrznych zanieczyszczeń, co zmniejsza ryzyko zakażenia. Zewnętrzna błona poliuretanowa pomaga także zapewnić odpowiedni poziom odparowywania wilgoci zawartej w wysięku, wchłanianym przez opatrunek. Pianka wraz z częścią chłonną w Technologii Hydrofiber™ są w stanie wchłonąć duże ilości wydzieliny z rany, blokując wewnątrz bakterie i wirusy. W kontakcie z wysiękiem z rany część chłonna w Technologii Hydrofiber™ tworzy miękki, spójny żel, który dokładnie dopasowuje się do powierzchni rany, utrzymując wilgotne środowisko w ranie (wspierające proces gojenia) oraz pomaga w usuwaniu tkanki martwiczej z rany (oczyszczenie autolityczne ) bez uszkodzenia zdrowych tkanek. Silikonowa część przylepna opatrunku jest bezpieczna, oraz przyjazna dla skóry. Dzięki swoim cechom opatrunek minimalizuje ból w trakcie jego usuwania.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

 1. Jeżeli bezpośrednie, sterylne opakowanie opatrunku jest uszkodzone, nie należy go używać.
 2. Przygotowanie rany i oczyszczanie:Przed nałożeniem opatrunku oczyścić obszar rany odpowiednim środkiem do oczyszczania rany i osuszyć skórę wokół rany.
 3. Przygotowanie i zastosowania opatrunku

  • Wybierz właściwy opatrunek do wielkości i kształtu rany, tak aby część chłonna opatrunku była co najmniej 1cm większa niż obszar rany.
  • Wyciągnij opatrunek ze sterylnego opakowania, bez kontaktu rąk z powierzchnią chłonną opatruknu i w miarę możliwości z częścią lepną. Usuń warstwę zabezpieczającą jeśli używasz opatrunku w wersji przylepnej.
  • Opatrunek może być dowolnie docinany, w zależności od kształtu i rozmiaru rany.
  • Przyłóż opatrunek centralnie na ranę, z zachowaniem zasady 1cm (część chłonna opatrunku powinna być większa co najmniej o 1cm aniżeli obszar rany), W przypadku stosowania wersji przylepnej opatrunku delikatnie wygładzaj od wewnątrz na zewnątrz część lepną.
  • Odpowiednie dodatkowe mocowanie (bandaż lub przylepiec) powinny być wykorzystane do zabezpieczenia opatrunku na ranie w przypadku zastosowania wersji nieprzylepnej lub jeśli opatrunek w wersji przylepnej został pocięty.
  • W przypadku trudnych do zaopatrzenia miejsc, takich jak pięta lub okolice kości krzyżowej wybierz specjalnie wyprofilowane opatrunki przylepne.
  • Wyrzucić niewykorzystaną część opatrunku w przypadku przycinania lub po użyciu go na ranie.
 4. Usuwanie opatrunku:

  • a. Opatrunek powinien być zmieniony w zależności od obserwacji klinicznych (np.: wyciek, krwawienie, zwiększenie bólu). Maksymalny zalecany czas pozostawania na ranie nie powinien przekraczać siedmiu dni.
  • b. Rana powinna być oczyszczana w odpowiednich odstępach czasu.
  • c. Aby usunąć opatrunek należy delikatnie docisnąć go do skóry i ostrożnie podnieść jeden róg opatrunku. Kontynuuj, aż wszystkie brzegi opatrunku będą odklejone. Ostrożnie podnieś opatrunek i wyrzucić zgodnie z lokalną procedurą usuwania wyrobów medycznych.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.