Vastan 20 mg, 28 tabletek powlekanych

PRODUKT LECZNICZY REFUNDOWANY, Dostępny na receptę

  • Substancja czynna: Simvastatinum
  • Producent: VALEANT
    • Podmiot odpowiedzialny: ICN POLFA RZESZÓW S.A.
    • Pozwolenie: POZ. 10732
od 9,27 zł do 12,82 zł
12,82 zł

Co to jest poziom odpłatności? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce Produkt dostępny wyłącznie za okazaniem recepty w aptece

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne jutro od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

1. Choroba wieńcowa – symwastatyna stosowana jest u pacjentów ze współistniejącą hipercholesterolemią w celu: ograniczenia śmiertelności, zmniejszenia ryzyka zgonu z przyczyn wieńcowych i zawału mięśnia sercowego niezakończonego zgonem, zmniejszenia ryzyka wystąpienia udaru mózgu i napadów przemijającego niedokrwienia mózgu, spowolnienia progresji miażdżycy naczyń wieńcowych w celu zmniejszenia konieczności podejmowania rewaskularyzacji naczyń (pomostów aortalno-wieńcowych, przezskórnej angioplastyki wieńcowej).

2. Hiperlipidemia – symwastatyna stosowana jest w połączeniu z leczeniem dietetycznym u pacjentów z pierwotną hipercholesterolemią, rodzinną hipercholesterolemią heterozygotyczną i mieszaną hiperlipidemią w celu zmniejszenia zbyt dużego stężenia cholesterolu frakcji LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów w surowicy krwi.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera odpowiednio 20 mg symwastatyny(Simvastatinum).

Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna.

Tabletka powlekana, 20 mg, zawiera 130,96 mg laktozy jednowodnej.

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.