Ciśnieniomierz mechaniczny Intec JD/WX 1004 ze stetoskopem

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

  • Producent: WUXI XINDA MED. DEV.
    • Podmiot odpowiedzialny: INTEC MEDICAL SP. Z O.O.
38,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Działanie

Urządzenie szczególnie polecane do mierzenia ciśnienia u osób ze stałym problemem nadciśnienia lub niedociśnienia tętniczego. Przeznaczone jest dla osób, które potrafią odczytać pomiar za pomocą stetoskopu i zegara mechanicznego.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Przed pomiarem ciśnienia krwi należy zrelaksować się i odpocząć. Nie należy mierzyć ciśnienia krwi po ćwiczeniach fizycznych. Nie należy powtarzać pomiarów w krótkim czasie lub wykonywać go przez długi czas.

Zakładanie mankietu do pomiaru ciśnienia:
Mankiet powinien być umieszczony na ramieniu, tak aby dolna jego krawędź znajdowała się 2-3 cm powyżej zgięcia łokciowego. Etykieta znajdująca się na mankiecie musi być umieszczona na tętnicy. Można wykonywac pomiar w pozycji siedzącej lub leżącej. Mankiet zawsze powinien znajdować się na wysokości serca.

Stetoskop:
Włożyć słuchawki stetoskopu do uszu. Przyłożyć stetoskop do tętnicy pod mankietem.

Pompowanie mankietu:
Zamknąć zawór na gruszce. Napompować mankiet kilkakrotnie ściskając gruszkę prawą ręką. Podczas pompowania mankietu słuchać uderzeń pulsów. Obserwować wskaźnik, gdy nie słychać już bicia pulsu, dopompować ciśnienie o dodatkowe 30 mm Hg.

Powolne opróżnianie mankietu:
Powoli otworzyć zawór, obracając w lewo tak, że ciśnienie w mankiecie zacznie spadać 2-3 mm Hg z każdym uderzeniem serca.

Ciśnienie skurczowe:

Po otwarciu zaworu, słuchać uważnie uderzeń tętna i obserwować igłę. W chwili, gdy usłyszy się pierwsze uderzenia pulsu, zwrócić uwagę na odczyt (mm Hg) na mierniku. To jest skurczowe (górne) ciśnienie krwi.

Rozkurczowe ciśnienie:

Pozwolić, alby ciśnienie nadal spadało. Dokładnie w momencie, gdy nie można już usłyszeć bicie pulsu, odczytać wskazanie – to jest ciśnienie rozkurczowe (dolne) krwi. Całkowicie otworzyć zawór.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.