Ciśnieniomierz do pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na nadgarstku DR-505

WYRÓB MEDYCZNY, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: DIAGNOSIS
  • Podmiot odpowiedzialny: DIAGNOSIS SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: DOC*

Produkt chwilowo niedostępny

Zapytaj o zamiennik
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis szczegółowy

Działanie

Urządzenie wykorzystuje oscylometryczną metodę mierzenia ciśnienia krwi. Oznacza to, że urządzenie wykrywa ruch krwi w tętnicy i przekształca ciśnienie krwi w odczyt cyfrowy. Urządzenie jest przeznaczone do użytku przez osoby dorosłe w domu lub w placówkach medycznych, do mierzenia ciśnienia krwi i pulsu na ramieniu.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Sposób użycia

Poprawny sposób zakładania mankietu

 1. Odsłonić ramię, by umożliwić bezpośredni kontakt mankietu ze skórą.
 2. Zacisnąć mankiet wokół nadgarstka za pomocą paska z rzepem. Krawędź mankietu powinna znajdować się w odległości 1 cm od dłoni. Poprawny sposób przeprowadzenia pomiaru 

Poprawna pozycja do przeprowadzenia pomiaru

 1. Otwartą dłoń trzymać tak, by wewnętrzna część była skierowana ku górze, a palce i nadgarstek były naturalnie zgięte.
 2. Należy oprzeć łokieć o stół lub inny przedmiot. Należy ułożyć otwartą dłoń wierzchem do góry tak, by nadgarstek był naturalnie zgięty. Przy dokonywaniu pomiaru należy ułożyć palce tak, by były naturalnie zgięte.
 3. Należy upewnić się, że nadgarstek znajduje się na wysokości serca.
 4. Następnie w pozycji wyprostowanej należy wziąć około 10 głębokich wdechów w celu rozluźnienia całego ciała, szczególnie na odcinku od łokcia do palców, po czym należy włączyć urządzenie i rozpocząć pomiar .

Wykonywanie pomiaru

 1. Wcisnąć przycisk START/STOP. Na wyświetlaczu pojawią się wszystkie symbole.Mankiet zacznie się automatycznie pompować.
 2. Pomiar rozpoczyna się podczas pompowania. Symbol bijącego serca zacznie migać, gdy wykryte zostanie tętno.

Po zakończeniu pomiaru, na wyświetlaczu pojawi się ciśnienie krwi i puls. Mankiet automatycznie wypuści powietrze, a wyniki pomiaru zostaną zapisane w pamięci. Jeśli zostanie wykryty nieregularny puls, wyświetli się symbol IHB. Wcisnąć przycisk START/STOP by wyłączyć urządzenie. Aparat wyłączy się automatycznie po 2 min., jeśli zapomną Państwo go wyłączyć. Przed dokonaniem kolejnego pomiaru należy odczekać ok. 3 minuty.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.