Apo-Valsart 16 mg, 28 tabletek powlekanych

PRODUKT LECZNICZY REFUNDOWANY, Dostępny na receptę

 • Substancja czynna: Valsartanum
 • Producent: APOTEX
  • Podmiot odpowiedzialny: APOTEX EUROPE B.V.
  • Pozwolenie: 18287 NL/H/1914/003DC
od 6,84 zł do 22,80 zł
22,80 zł

Co to jest poziom odpłatności? Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce Produkt dostępny wyłącznie za okazaniem recepty w aptece

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

Lek Apo-Valsart, 160 mg, tabletki powlekane można stosować w leczeniu trzech różnych schorzeń:

 • W leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u dorosłych oraz u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat
  Wysokie ciśnienie tętnicze zwiększa obciążenie serca i tętnic. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych mózgu, serca i nerek oraz spowodować udar, niewydolność serca lub niewydolność nerek. Wysokie ciśnienie tętnicze zwiększa ryzyko zawału serca. Obniżenie ciśnienia tętniczego do wartości prawidłowych zmniejsza ryzyko wystąpienia tych zaburzeń.
 • W leczeniu dorosłych pacjentów po niedawno przebytym ataku serca (zwale mięśnia sercowego).
  ,,Niedawny'' oznacza okres od 12 godzin do 10 dni.
 • W leczeniu objawów niewydolności serca u dorosłych pacjentów
  Apo-Valsart jest stosowany, gdy grupa leków określanych jako inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) (leki stosowane w leczeniu niewydolności serca) nie mogą być zastosowane lub Apo-Valsart może być stosowany jednocześnie z inhibitorami ACE, wówczas gdy nie można zastosować innych leków stosowanych w leczeniu niewydolności serca. Do objawów niewydolności serca należą duszność oraz obrzęki stóp i nóg z powodu nagromadzenia się płynów. Są one spowodowane tym, że mięsień sercowy nie jest w stanie pompować krwi z dostateczną siłą, aby dostarczyć ilość krwi wymaganą w całym ciele.

Skład

Substancją czynną leku jest walsartan. Każda tabletka powlekana zawiera 160 mg walsartanu. Pozostałe składniki leku to: celuloza, proszek, wapnia wodorofosforan dwuwodny, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna, bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol 8000, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172).

Sposób przechowywania 30°C


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.