Biała Perła, system wybielający 5 dni,

KOSMETYK, Produkt dostępny bez recepty

 • Producent: VITAPRODUKT
  • Podmiot odpowiedzialny: VITAPRODUKT SP. Z O.O.
  • Pozwolenie: CPNP 1689064
90,99 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania

BIAŁA PERŁA 5 DNI to system opracowany przez stomatologów i przeznaczony do przeprowadzenia kuracji wybielającej w warunkach domowych.

Działanie

Kuracja oparta jest o nowoczesną specjalistyczną formułę 1-fazowego wybielania oksydacyjnego. SYSTEM 5 DNI likwiduje zanieczyszczenia organiczne zawarte w szkliwie przywracając zębom naturalną biel. Działanie kuracji obejmuje również remineralizację szkliwa i poprawę higieny jamy ustnej przy zachowaniu bezpieczeństwa dziąseł.

Skład

Pasta do zębów przed wybielaniem: Aqua, Sorbitol, Gkycerin, Silica, Cellulose Gum, Sodium Citrate, Sodium Lauryl Sulfate, Eucalyptus Glubulus Leaf Oil, Potassium Nitrate, Sodium Saccharin, Menthol, Sodium Fluoride, Xanthan Gum Eugenia Carophyllus Flower Oil, Glucose Oxidase, Methyloparaben, Cl 42090. Zawartość fluoru wynosi 1300 ppm F.

Żel wybielający: Sorbitol, Aqua, Silica, Phthalimidoperoxycaproic Acid, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Methyloparaben

Płyn do płukania po wybielaniu: Aqua, Sorbitol, PEG-40, Poloxamer 407, Methyl Salicylate, Parfum, Eugenia Carophyllus Flower Oil, Ciric Acid, Methyloparaben, Sodium Benzoate, Sodium Fluoride, Triclosan, Sodium Saccharin, Urea Peroxide, Cl 74160. Zawartość fluoru wynosi 230 ppm F.

Sposób użycia

INDYWIDUALNE DOPASOWANIE APLIKATORÓW

 1. Zagotuj wodę i poczekaj 5 minut, aby ostygła do temperatury 80°C.
 2. Trzymając aplikator za uchwyt zanurz go w gorącej wodzie na 5-10 sekund. Po kilku sekundach aplikator stanie się mętny i na tyle miękki, że można go będzie łatwo dopasować do kształtu zębów. Uwaga: zbyt długie trzymanie aplikatora w gorącej wodzie może spowodować jego uszkodzenie.
 3. Po wyjęciu aplikatora z gorącej wody odczekaj chwilę, aby uniknąć poparzenia dziąseł, a następnie umieść miękki aplikator na dolnych zębach. Zaciśnij lekko szczękę i dokładnie dociśnij palcami i językiem do zębów, żeby dopasować aplikator do ich kształtu. Dormowanie zakończ w ciągu 30 sekund. W celu uzyskania zadowalającego rezultatu można tę czynność powtórzyć 1-3 razy. Przy pomocy nożyczek usuń zbędne elementy aplikatora np. nachodzące na dziąsła, uchwyt.
 4. Uformowany aplikator włóż ponownie na zęby. Sprawdź czy nie nachodzi na dziąsła i czy nie jest zbyt długi.
 5. Powtórz czynności z punktów 1-4 przy drugim aplikatorze na górnych zębach.

PRZED WYBIELANIEM - DOKŁADNE UMYCIE ZĘBÓW

 1. Dla skuteczności dalszego wybielania ważne jest oczyszczenie zębów z bieżących zanieczyszczeń i nalotów.
 2. Wyciśnij ok. 1 ml (1 cm) PASTY DO ZĘBÓW PRZED WYBIELANIEM na miękką szczoteczkę do mycia zębów.
 3. Przez ok. 2 minuty myj zęby ze wszystkich stron.
 4. Dokładnie wypłucz zęby i jamę ustną wodą.

WYBIELANIE

 1. Wyciśnij ok. 1 ml (1 cm) ŻELU WYBIELAJĄCEGO do aplikatora. Rozprowadź żel równomiernie wewnątrz aplikatora od przedniej strony zębów (użyj łyżeczki do herbaty lub plastykowej szpatułki). Napełnij żelem również drugi aplikator.
 2. Nałóż oba aplikatory z żelem na zęby. Nadmiar żelu wydostający się z aplikatora na dziąsła wytrzyj chusteczką lub wypluj.
 3. Aplikatory pozostaw na zębach przez ok. 20 minut.
 4. Zdejmij aplikatory. Przez 30 sekund myj zęby szczoteczką pozostałym na zębach żelem. Dokładnie wypłucz zęby i jamę ustną wodą.

PO WYBIELANIU

 1. Żel wybielający nie zawiera substancji słodzących i smakowych. Po jego użyciu może pozostać lekki niesmak.
 2. Nabierz ok. 10 ml płynu (mały łyk). Płucz przez ok. 30 sekund. Wypluj.
 3. Płyn ma działanie bakteriostatyczne i pozostawia mocny, świeży zapach.
 4. Po płukaniu nie jedz i nie pij przez 30 minut.

PROWADZENIE KURACJI

 • Wybielanie polega na usunięciu zanieczyszczeń organicznych z powierzchni zębów i ze szkliwa zębów. SYSTEM to 3-fazowa formuła enzymatyczna i utleniająca, która działa aktywnie na zanieczyszczenia i jest całkowicie bezpieczna dla zębów i dziąseł.
 • Kurację SYSTEMEM zaleca się stosować 1-2 razy dziennie. Pozwala to na przeprowadzenie 14-dniowej kuracji wybielającej co jest maksymalną zalecaną długością kuracji. Każdy użytkownik SYSTEMU może indywidualnie określić (skrócić) ilość dni kuracji niezbędnej dla osiągnięcia pożadanego stopnia bieli zębów. Możliwość skrócenia czasu kuracji może wynikać z mniejszego zanieczyszczenia zębów oraz z młodszego wieku osoby prowadzącej kurację.
 • Osoby mające zęby z widocznymi nalotami i zanieczyszczeniami mogą wydłużyć czas trzymania aplikatorów na zębach maksymalnie do 20 minut. Dłuższa aplikacja nie jest efektywna dla poprawy bieli, a może podrażniać dziąsła.
 • Kolejna kuracja wybielająca produktem SYSTEM może się odbyć nie szybciej niż za 6 miesięcy.
 • Pozostały po kuracji SYSTEMEM żel inicjujący (nr 1) można używać do codziennego mycia zębów. W celu jak najdłuższego utrzymania efektów kuracji zaleca się stosować pasty do zębów biała perła®.
 • W opakowaniu SYSTEM jest zawarta skala bieli, która pozwala ocenić efekty kuracji po jej zakończeniu w stosunku do stanu przed jej rozpoczęciem.
 • Przed rozpoczęciem kuracji wybielającej należy wyleczyć zęby (ubytki, próchnica) i stany zapalne dziąseł (przekrwienia). Żele wybielają jedynie zęby naturalne i nie mają wpływu na plomby i korony.
 • W przypadku dyskomfortu w ustach przy jednoczesnym nałożeniu aplikatorów na górne i dolne zęby - można prowadzić kuracje stosując aplikatory pojedynczo. Najpierw górne zęby, następnie dolne (lub odwrotnie).


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.