Przejdź do treśći

Wydarzenie

Otyłość u dzieci i młodzieży – bezpłatne webinarium, nie przegap!

dziecko w okularach siedzi przed komputerem, obok widnieje komiksowy napis "webinarium"

Nadwaga i otyłość stają się wśród najmłodszych normą. W naukach medycznych otyłość to wyłącznie czynnik biologiczny. W psychologii społecznej kluczowy jest aspekt odbioru i postrzegania osoby otyłej. Leczenie otyłości, poza zaangażowaniem rodziców, nauczycieli i opiekunów, wymaga więc pracy kilku ekspertów. Dlatego nasze bezpłatne webinarium poprowadzą endokrynolog, psycholog i dietetyk na co dzień praktykujące w Instytucie Diabetologii w Warszawie, który objął nasze webinarium opieką merytoryczną. Zapraszamy!

Co to jest webinarium?

Webinarium to internetowe seminarium, wykład i panel dyskusyjny w jednym. Bez wychodzenia z domu możesz aktywnie uczestniczyć w spotkaniu z ekspertem, zadać pytania na czacie, od razu uzyskać odpowiedzi, nawiązać kontakty, podzielić się opinią z grupą osób uczestniczących w webinarze. Z tego powodu webinarium znacznie różni się od typowego wykładu udostępnianego w sieci czy nagrania na YouTubie – daje znacznie więcej możliwości!

Nasze poprzednie webinarium, z prof. Ewą Pańkowską, wzbudziło spore zainteresowanie. Obaliliśmy wtedy mity związane z powikłaniami cukrzycowymi. Tym razem podejmujemy trudny temat otyłości i nadwagi u dzieci i młodzieży.

Kim są nasi eksperci?

Dr n. med. Elżbieta Lipska to specjalistka endokrynologii i diabetologii dziecięcej, chorób dzieci i medycyny ratunkowej. Jest lekarzem od 20 lat, leczy dzieci z problemami wzrastania, związanymi z czynnością tarczycy, przysadki, nadnerczy, zaburzeniami odżywiania, przedwczesnym lub opóźnionym dojrzewaniem płciowym, przedwczesnym rozwojem gruczołów piersiowych, z cukrzycą, innymi chorobami endokrynologicznymi.

Małgorzata Steinborn to psycholog kliniczny, psychoterapeuta w podejściu behawioralno-poznawczym. Zawodowo zajmuje się głównie psychologiczną diagnozą kliniczną i terapią. Specjalizuje się w terapii osób cierpiących emocjonalnie, chorych przewlekle i psychosomatycznie.

Oktawia Braun to absolwentka dietetyki klinicznej na Warszawskiem Uniwersytecie Medycznym. Pomaga młodym diabetykom i ich bliskim oraz dorosłym z cukrzycą w przenoszeniu zasad zdrowego odżywiania do własnej kuchni. Swoją kreatywność wykorzystuje do układania zróżnicowanych jadłospisów oraz ciekawych dań.

Nasze webinarium jest bezpłatne. Mamy fantastycznych ekspertów z Instytutu Diabetlogii. Zapraszamy!

Temat przewodni webinarium: otyłość u dzieci i młodzieży

 • nadwaga i otyłość u dziecka – kiedy koniecznie trzeba zacząć działać?
 • czy otyłość u dzieci może wynikać z innych chorób?
 • co to są emocjonalne kilogramy u dzieci?
 • w jakim stopniu sposób odżywiania się rodziców wpływa na dzieci?
 • co warto wyeliminować z domowego jadłospisu, co wprowadzić?

To tylko kilka tematów, które poruszymy w czasie webinarium. Z tej okazji przygotowaliśmy też obszerną prezentację. Zachęcamy do zapisania się na wydarzenie jak najwcześniej!

Jak dołączyć do webinarium? To proste!

1. zapisz się na webinarium poprzez naszą stronę:

Otyłość u dzieci i młodzieży - webinarium

2. jeśli nie chcesz przegapić kolejnych tego typu wydarzeń, to przy okazji możesz też na tej stronie zapisać się do naszego newslettera, aby otrzymać zaproszenia na kolejne webinaria i warsztaty (wystarczy zaznaczyć opcję "chcę otrzymywać newsletter" - spokojnie, też nie lubimy spamu :)

Po zapisie na webinarium:

 • otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem zapisu do webinarium razem z linkiem do „poczekalni” webinarium;
 • w dniu webinarium, na 15 minut przed jego startem, czyli o 19:45 „poczekalnia” zmieni się w pokój webinarium, gdzie spotkamy się z naszymi ekspertami;
 • po przejściu do platformy clickmeeting system poprosi raz jeszcze o podanie imienia i adresu e-mail – pod tym imieniem będziesz widoczna/y dla uczestników, jeśli wypowiesz się na czacie / zadasz pytanie w trakcie spotkania.

Ważne kwestie organizacyjne i techniczne:

 • webinarium jest bezpłatne, organizujemy je wspólnie z Instytutem Diabetologii;
 • do wzięcia udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do internetu;
 • zasadniczo nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania, ważne abyś miał/a zainstalowany aktualny bezpłatny Adobe® Flash® Player;
 • jeśli korzystasz ze Skype'a, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze;
 • jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Linux, to warunkiem udziału w webinarium jest to, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash.
 • jeżeli chcesz uczestniczyć w webinarium na tablecie lub smartfonie, to pobierz wcześniej odpowiednią bezpłatną aplikację:

Android:

play.google.com/store/apps/details

iPad, iPhone:

itunes.apple.com/pl/app/clickmeeting-webinar-your-way/id1141803571

Po pobraniu aplikacji, wpisz kod PIN do spotkania: 746-388-998

Poznaj naszego eksperta

Jacek Krajl

Jacek Krajl

Redaktor Apteline.pl (kontakt: j.krajl@apteline.pl)

Zobacz także