Przejdź do treśći

Artykuł

Dzień Dziadka 2018. Pomysły na wyjątkowy prezent

 Dzień Dziadka 2018. Pomysły na wyjątkowy prezent

Dzień Dziadka już niebawem - 22 stycznia.  Dzień po święcie babć życzenia składamy dziadkom. Jaki może wyjątkowy prezent dla ukochanego dziadka? Jaki prezent wybrać, żeby go uszczęśliwić, zaskoczyć? Pomysłów może być wiele. Upominek nie musi być drogi, ale warto, aby był wręczony osobiście.

Jeśli seniora najbardziej cieszą podarunki wykonane własnoręcznie przez wnuki, dobrym pomysłem jest samodzielne ozdobienie kubka przy pomocy pisaków do ceramiki. Klasycznym prezentem jest ręcznie robiona laurka.

Czytaj także:  Dzień Babci 2018 - pomysły na prezenty i życzenia dla babci

Na zimne wieczory doskonale sprawdzą się prezenty w formie elementów garderoby: ciepła czapka, szalik, skarpetki lub kapcie są zawsze na czasie. W chłodne wieczory doskonale sprawdzi się ciepły koc lub termofor

Dla dziadka, który lubi eleganckie dodatki idealny będzie prezent w postaci krawatu, muszki, poszetki lub szelek. Można również sprezentować skórzany portfel lub pasek.

Miłośnikowi literatury podaruj ciekawą książkę. Fan kina lub dobrej muzyki ucieszy się z kolekcjonerskich wydań. Każdy dziadek na pewno ucieszy się z markowej wody kolońskiej lub eleganckiego zestawu gadżetów do golenia.

Warto także zadbać o zdrowie seniora, kupując mu odpowiedni zestaw witamin i herbaty z imbirem, która rozgrzeje w zimowe wieczory. Przydatnym gadżetem może być masująca nakładka na fotel. To idealny prezent dla tych, którzy skarżą się na dolegliwości ze strony układu szkieletowo - mięśniowego.

Zobacz także: Dzień Dziadka i Babci z Apteline.pl

Jeśli dziadek jest ekspertem w dziedzinie domowych nalewek i przyrządza je na bazie owoców z działki, warto kupić mu piękną karafkę. Jeśli dziadek jest smakoszem piwa, warto podarować mu oryginalny kufel oraz specjał z browaru rzemieślniczego .

Wielu dziadków to ludzie, którzy są aktywni i starają się jak najdłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną. Najlepszym sposobem na to są ćwiczenia. Coraz częściej widujemy dziadków z kijkami do nordicwalkingu albo na plenerowej siłowni. Masz takiego dziadka? Na pewno ucieszy się z kijków lub nowych rękawiczek na siłownię.

Ćwiczyć trzeba nie tylko ciało, ale i umysł. Wyniki badań naukowych pokazują, że najlepszą ochroną przed starzeniem się mózgu jest rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, granie w gry, czytanie książek, słowem – ciągły trening. Warto znaleźć ładne i duże wydanie krzyżówek to świetny prezent dla wprawionego fana krzyżówek.

Pamiętajmy jednak, że żaden z prezentów nie ucieszy tak bardzo, jak czas poświęcony dziadkowi. Warto  znaleźć czas na spędzenie wspólnie wieczoru.

Poznaj naszego eksperta

Redakcja

Redakcja

Zainteresował Cię nasz artykuł, masz pytania, sugestie lub wątpliwości?

Napisz do nas: redakcja@apteline.pl

Bądźmy w kontakcie - jeśli chcesz być na bieżąco z tekstami, które będziemy dla Ciebie publikować, dołącz do naszego newslettera. Zapisz się!

Zobacz także