Diphergan 5 mg/5 ml, syrop, 150 ml

PRODUKT LECZNICZY NIEREFUNDOWANY RX, Dostępny na receptę

  • Substancja czynna: Promethazinum
  • Producent: VALEANT
    • Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE JELFA S.A.
    • Pozwolenie: MZ 8046
19,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce Produkt dostępny wyłącznie za okazaniem recepty w aptece

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne w pon. od 8:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

  • zamówimy produkt do Twojej apteki,
  • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
  • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Wskazania - Choroby alergiczne, - choroba lokomocyjna, - astma oskrzelowa, - uspokajająco przed i po zabiegach chirurgicznych, - choroba posurowicza.

Działanie Promethazine ( chlorowodorek prometazyny ) działa przeciwalergicznie, uspokajająco i przeciwwymiotnie. Chlorowodorek prometazyny należy do antagonistów receptorów H1. Poprzez wiązanie się z tymi receptorami zapobiega występowaniu objawów uczulenia wywołanych przez uwolnioną w nadmiarze histaminę. Stosowany jest w leczeniu różnego rodzaju reakcji alergicznych, w których mediatorem jest histamina: kataru siennego, zapalenia spojówek, zmian skórnych o słabym nasileniu, dermografizmu. Stosowany jest w premedykacji przedoperacyjnej, sedacji pooperacyjnej, jako lek uzupełniający w leczeniu bólu pooperacyjnego.

Skład 5 ml syropu zawiera 5 mg chlorowodorku prometazyny. 100g zawiera: - Chlorowodorek prometazyny 0,076g; - Karmel spożywczy 0,4g; - Sacharozę 61,0g; - Benzoesan sodu 0,12g; - Pirosiarczyn sodu 0,05g; - Kwas askorbowy 0,1g; - oraz kwas solny 10% do regulacji pH, esencję pomarańczowa i wodę oczyszczoną do 100g.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.