Azelastin COMOD, 0,5 mg / ml, krople, 10 ml

PRODUKT LECZNICZY NIEREFUNDOWANY OTC, Produkt dostępny bez recepty

 • Substancja czynna: AZELASTINUM HYDROCHLORATUM
 • Producent: URSAPHARM
  • Podmiot odpowiedzialny: URSAPHARM POLAND SP.Z O.O.
  • Pozwolenie: MZ 20665
27,49 zł

Darmowa dostawa do ponad 800 aptek w całej Polsce

Zamów telefonicznie
800 800 600

czynne dziś do 20:00
połączenia darmowe

W czym możemy Ci pomóc?

 • zamówimy produkt do Twojej apteki,
 • podpowiemy o dawkowaniu leków, opowiemy o interakcjach,
 • pomożemy dobrać zamienniki.

Infolinia czynna: pn-pt 8:00-20:00, sb 8:00-14:00

Opis

Lek Azelastin COMOD zawiera azelastynę, ktöra łagodzi dzialanie substancji takich jak histamina, ktora wytwarzana jest przez organizm podczas reakcji alergicznej. Wykazano, ze azelastyna lagodzi stan zapalny oczu.

Wskazania

Lek Azelastin COMOD możne być stosowany w celu leczenia i zapobiegania dolegliwościom oczu spowodowanym przez katar sienny (alergiczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej.
Lek Azelastin COMOD może być tez stosowany w celu leczenia dolegliwości oczu spowodowanych przez alergie na substancje, takie jak roztocza kurzu domowego lub sierść zwierza (całoroczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.

Skład

Substancjg czynng leku jest azelastyny chlorowodorek w stgzeniu 0,05% (0,50 mg/ml).
Jedna kropla leku o objgtosci okolo 30 pl zawiera 0,015 mg azelastyny chlorowodorku.

Inne skladniki leku to: disodu edetynian, hypromeloza, sorbitol, sodu wodorotlenek, roztwör (do korekty pH) i woda do wstrzykiwań.

Sposób przechowywania 25°C

Sposób użycia

Umyć ręce.
Za pomocnej. czystej chusteczki jednorazowej delikatnie osuszyć brzeg dolnej powieki.

 1. Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z dozownika. Przed pierwszym użyciem preparatu Azelastin COMOD proszę skierować butelkę zakraplaczem pionowo do dołu i naciskać kilkakrotnie na denko butelki aż do pojawienia się pierwszej kropli roztworu. Po wykonaniu tej czynności butelka jest gotowa do aplikowania kropli.

 2. Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu, oprzeć kciuk na górnej części butelki, pozostałe palce ułożyć na jej denku.

 3. Oprzeć rękę trzymając butelkę Azelastin COMOD na drugiej ręce, jak przedstawiono na rysunku.

 4. Odchylając nieznacznie głowę do tylu, wolno ręką odciągnąć lekko dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na środek denka butelki. Zostaje wówczas uruchomiony mechanizm podania jednej kropli roztworu. Dzięki specjalnej technologii zaworowej systemu COMOD® wielkość kropli i szybkość jej podawania badzie każdorazowo taka sama, niezależnie od siły nacisku na denko. Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki,umożliwiając równomierne rozprowadzenie roztworu na powierzchni oczu.

 5. Następnie puścić powiekę. a potem delikatnie przycisnąć wewnętrzny kącik oka od strony nosa (Rys. 5), wykonać kilka delikatnych mrugnięć aby lek został rozprowadzony równomiernie po powierzchni oka.

 6. Po każdorazowym użyciu natychmiast zamknąć starannie butelkę nakładką. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby końcówka zakraplacza była sucha.


Zespół Apteline.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy, zdjęcia oraz inne dane dotyczące produktów były zgodne ze stanem faktycznym. Wszystkie informacje pochodzą od producentów i staramy się je na bieżąco aktualizować. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurującymi farmaceutami lub sprawdzenie zamówienia przy odbiorze w aptece.

Opinie o produkcie

Brak opini na temat tego produktu.

Twoja opinia

Pomóż innym pacjentom w uzyskaniu dodatkowych informacji o tym produkcie. Razem możemy stworzyć unikalną bazę wiedzy.

Czekamy na Twoje uwagi i sugestie.