Przejdź do treśći

Tematy

Aktualności

młoda kobieta w gabinecie lekarza

Co ma refluks do nieżytu nosa

Naukowcy odkryli, że leczenie zarzucania krtaniowo-gardłowego inhibitorami pompy protonowej pomogło u pacjentów z chorobami górnych dróg oddechowych zmniejszyć objawy zatkania nosa.

Zobacz więcej w tej kategorii

Atopowe zapalenie skóry (AZS)

kobieta drapie się po zaczerwienionym karku

Co to jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to alergiczna choroba przewlekła, która przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Najbardziej charakterystycznymi objawami schorzenia są uporczywy świąd skóry oraz czerwone zmiany przypominające liszaje. AZS najczęściej diagnozowane jest u małych dzieci, dorośli chorują zdecydowanie rzadziej.

Zobacz więcej w tej kategorii

Alergia pokarmowa

na stole wyłożone produkty wywołujące nadwrażliwość pokarmową: łosoś, pieczywo pszenne, jajo, owoce cytrusowe, mleko, winogrona, czekolada, orzechy i in.

Alergia pokarmowa – czym jest, co może ją wywołać, jakie daje objawy?

Alergie pokarmowe są rodzajem nadwrażliwości pokarmowej. To niepożądane reakcje pokarmowe, które – w odróżnieniu od nietolerancji pokarmowej – angażują układ immunologiczny. Mogą one dotyczyć każdego narządu i układu, a ich objawy mogą zagrażać życiu. Alergie pokarmowe są coraz częściej spotykanym problemem.

Zobacz więcej w tej kategorii

Nasi Eksperci

Joanna Dronka-Skrzypczak http://www.dietaeliminacyjna.pl/ Apteline

Joanna Dronka-Skrzypczak

Dieta eliminacyjna to jej pasja i praca. Zajmuje się doradztwem w zakresie prowadzenia diety z eliminacją i jej urozmaicenia, a także szukania zamienników i opracowywania jadłospisów.

Anna Król, http://www.matkamezatka.pl/ Apteline

Anna Król

Mama małego atopika, dzieli się własnymi doświadczeniami życia z AZS.

Paulina Owsińska

Paulina Owsińska-Sołtysiak

Psychoterapeuta i dietetyk. Bacznie bada zależności między ciałem a duchem i nie ma wątpliwości, że jedzenie wpływa na samopoczucie, a samopoczucie na jedzenie.

Rafał Miozga

dr n. farm. Rafał Miozga

Farmaceuta z wieloletnim stażem w aptece. Doktor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach specjalizujący się w dziedzinie nauk farmaceutycznych.

Michał Nanaszko

lek. Michał Nanaszko

Lekarz, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat Cross Fitu oraz pływania. Uwielbia tematy z pograniczna medycyny i sportu.

Małgorzata Marszałek

Małgorzata Marszałek

Rzecznik Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, dziennikarka specjalizująca się w tematach zdrowotnych

zdjęcie portretowe Anny Hinburg

dr inż. Anna Hinburg

Edukator żywieniowy na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dodatkowo prowadzi Poradnię Dietetyczną dla dzieci i dorosłych. Nauczyciel akademicki.

zdjęcie portretowe Magdaleny Malickiej

Magdalena Malicka

Coach, wykładowca, praktyk biznesu z wieloletnią praktyką. Wspiera w dążeniu do zdrowia, szczęścia, spełnienia i realizacji marzeń.

Krzysztof Piersiała

Krzysztof Piersiała

Student V roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Karolina Klewaniec-Wypychacz

Karolina Klewaniec-Wypychacz

Edukator diabetologiczny, doradca żywieniowy, autorka bajek terapeutycznych, blogerka i mama 6-letniego Franka

Karolina Owsik

Karolina Owsik

Studentka na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Działa w Studenckich Kołach Naukowych przy Klinice Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego

Maja Margasińska

Maja Margasińska

Pisarka, dramatopisarka, recenzentka teatralna i literacka, felietonistka, prezeska fundacji Uwaga na Kulturę! Zakochana w Szekspirze. Prywatnie mama Antka i Amelki, wspólnie z którą stawia czoła cukrzycy typu 1.

Zdjęcie Joanny Kaik

Joanna Kaik

Studentka V roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

portret Angeliny Ziembińskiej trzymającej w rękach arbuza

Angelina Ziembińska

Diabetyczka, dietetyczka i pasjonatka gotowania. Prowadzi bloga z myślą o diabetykach i udowadnia, że można zrobić zdrowe „coś z niczego”.

Anna Kromer

Anna Kromer

Studentka medycyny i członkini Studenckiego Koła Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego.

Zdjęcie portretowe Joanna Grzeszkiewicz

Joanna Grzeszkiewicz

Absolwentka farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, współpracująca z Narodowym Instytutem Leków. W wolnym czasie rozwija swoje zainteresowania związane z badaniami klinicznymi oraz telemedycyną.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest Neuca S.A., ul. Szosa Bydgoska 58, 87-100 Toruń. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: redakcja@apteline.pl

*pola wymagane

Zespół Apteline.pl

Jacek Krajl

Jacek Krajl

Redaktor

Małgorzata Marszałek

Małgorzata Marszałek

Redaktor

Polecane produkty